El emeği eserler bu sergilerde

Büyükşehir SAMEK merkezlerinde yıl boyunca gerçekleştirilen eserler yılsonu sergisinde vatandaşların beğenisine çıkmaya hazırlanıyor. Yaygın Eğitim Şube Müdürü Halide Yeliz Kama, “SAMEK’te yapmış olduğumuz güzel eserleri yılsonu sergimizde vatandaşların beğenisine sunacağız. Tüm vatandaşlarımız sergilerimize davetlidir” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi SAMEK kurs merkezlerinde yılsonu sergileri için geri sayım başladı. Akyazı, Sapanca, Geyve, Karasu, Arifiye gibi farklı kurs merkezlerinde yıl boyunca çalışmalar gerçekleştiren kursiyerler, yapmış oldukları eserleri Sakaryalı kültür sanat dostlarının beğenisine sunacak. Yaygın Eğitim Şube Müdürü Halide Yeliz Kama, el emeği eserleri görmeye tüm sanat dostlarını sergilere davet etti.

Güzel Eserler SAMEK’te

Yaygın Eğitim Şube Müdürü Kama, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da SAMEK merkezlerimizde farklı branşlarda eğitimler sunduk. El sanatlarından geleneksel sanatlara, müzikten güzel sanatlara çok verimli zaman geçirdik. Kurslarımıza katılım her zaman yoğun oldu. Kursiyerlerimiz çok verimli zaman geçirdi ve birçok arkadaş edindi. SAMEK’te yapmış olduğumuz güzel eserleri yılsonu sergimizde vatandaşların beğenisine sunacağız” ifadelerine yer verdi.

7 Farklı Nokta

Kama açıklamalarını şu şekilde tamamladı; “Yılsonu heyecanını yaşayacağımız sergilerimiz için geri sayım başladı. Birbirinden kıymetli eserleri sergilerde beğeniye sunacağız. Etkinliklerimizi gerçekleştireceğiz. Kursiyerlerimizin yıl boyunca hazırladıkları ürünleri görme fırsatı yakalayacağız. Tüm kültür sanat dostlarını sergilerimize davet ediyorum” dedi.

SAMEK Yıl Sonu Sergi Programı şu şekilde;

SAMEK Arifiye Yıl Sonu Sergisi

3 Nisan Salı / 16.30 / Arifiye Kültür Merkezi

SAMEK Sapanca Yıl Sonu Sergisi

10 Nisan Salı / 16.30 / Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi

SAMEK Akyazı Yıl Sonu Sergisi

17 Nisan Salı / 16.30 / Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi

SAMEK Geyve Yıl Sonu Sergisi

25 Nisan Çarşamba / 16.30 / Geyve Sosyal Gelişim Merkezi

SAMEK Kaynarca Yıl Sonu Sergisi

2 Mayıs Çarşamba / 16.30 / Kaynarca Kültür Merkezi

SAMEK Karasu Yıl Sonu Sergisi

8 Mayıs Salı / 18.00 / Karasu Kent Park

SAMEK Yıl Sonu Sergisi

22 Haziran Cuma / 19.00 / Sakarya Kentpark
el emeği nakışlar
4 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]