Ekonomi Ticaret Derneği üyeleri buluştu

E-ticaret siteleri
metal ticaret
1 yıl önce

Ekonomi Ticaret Derneği, pandemi sürecindeki gelişmeler ve üyelerin mevcut durumu ile ilgili değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Reisoğlu Restoranda yapılan değerlendirme toplantısına Ekonomi Ticaret Derneği Başkanı Şamil Dedeoğlu ve üyeler katıldı.
Pandemi sonrası gelişmeler ve sektörlerin mevcut durumu, üyelerin pandemi dönemini nasıl değerlendirdiğine yönelik konuların ele alındığı toplantıda, Dünya genelinde COVID-19'un Delta varyantına ilişkin endişelerde görüşüldü.

Aşılamanın hızlanmasıyla kalkan tedbirlerle birlikte gelecek döneme ışık tutmak ve   pandemiden düze çıkış için izlenecek yol haritası masaya yatırıldı.

Türkiye ve Sakarya ekonomisine ait konularında değerlendirildiği toplantıda, Avrupa'nın Çin'den tedarik ettiği ürünlerin temininde gecikmeler yaşandığı, bu ihtiyacı Türkiye gibi yakın lokasyondan çözmeleri sayesinde Türk firmalarına fırsat oluşturduğu vurgusu yapıldı. Ancak bu durumun iç piyasada ham madde ve malzeme bulma sorunlarını ve fiyat enflasyonunun artışına dikkat çekildi.

Ekonomi Ticaret Derneği Başkanı Şamil Dedeoğlu, toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada, sonbaharda başlayacak yeni dönemle birlikte dernek olarak hem ülke içinde hem de yurt dışında bir takım etkinlikler yapacaklarını söyledi.

Yeni döneme yüksek enerji ve heyecan ile girileceğini anlatan Dedeoğlu; Piyasalardaki oynaklığa karşı temkinli olunması gerekli. Kobiler nakit akışına dikkat etmeli. Likidite önemli bir konu" dedi.

Dedeoğlu, üyelerin ve vatandaşların Kurban bayramını tebrik edip, bayramın herkese esenlik ve mutluluk getirmesini diledi.