Eğitim Bir-Sen Sakarya, 1 Mayıs için Kütahya'daydı

Eğitim-Bir-Sen, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü`nü tarihte, ilk toplu sözleşmenin yapıldığı yer olan Kütahya’da kutladı. Sakarya’dan da yoğun katılımın olduğu 1 Mayıs kutlamaları Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı, talepler Kütahya Zafer Meydan’ından haykırıldı, emek, kardeşlik, dayanışma ve birlik mesajları verildi.

1 Mayıs kutlamaları ile ilgili bilgi veren Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen; Kütahya Zafer Meydanı'nda “Memuruz haklıyız kazanacağız”, “İşte meydan işte 1 Mayıs”, “Zalime karşı omuz omuza” sloganları yükselirken, emeğin temsilcileri tarafından açılan üzerinde “Hak”, “Adalet”, “Emek”, “Kardeşlik”, “Huzur”, “Alınteri”, “Özgürlük”, “Dayanışma”, “Eşitlik”, “Birlik”, “Saygın İş” ve “Merhamet” yazılı mavi-beyaz atkılarla görsel şov yapıldı.

''Anadolu’nun her yerini, her meydanını 1 Mayıs meydanı bildik''

Tarihte 1 Mayısların olaylı geçtiğini hatırlatarak sözlerini sürdüren Mengen,

"1 Mayıs’ı emeğin hakkını haykırmak yerine kışkırtma ve provokasyon fırsatı olarak görenler olabilir. Kan, vandalizm, anarşizm üzerinden emeğin itibarına, dayanışma zeminine zarar verip, meydanları germek isteyenler olabilir. Biz paylaşmanın, hakça bölüşmenin erdemini anlatma derdindeyken çatışmanın, restleşmenin tezgâhını kurmaya, yakmaya, yıkmaya, kırmaya, dökmeye odaklananlar olabilir. Haklarımızı artırmanın, kazanımları çoğaltmanın, çalışma şartlarını insanileştirmenin peşine düşmek yerine geçmişin acıları üzerinden zihinleri bulandırmaya yeltenenler olabilir. Marjinal gruplar 1 Mayıs’ı Taksime çıkma ayini görebilir. Her 1 Mayıs öncesi haber başlıklarında; “Taksim Israrı” yerine, “Emekçiler Milli Gelirin Adil Bir Şekilde Taksimini İstiyor” manşetleri yer alsın. Emek, hangi meydandan, hangi şehirden, hangi ülkeden ses verirse versin dedi. Mengen; Kadrolu istihdam mutlak isteğimiz! İş güvencesi kırmızı çizgimiz! 4/B’lilerin, 4/C’lilerin kadroya geçirilmesi en büyük hedefimiz. Çalışma mevzuatı üzerinde restorasyona evet, iş güvencesini deformasyona hayır. İş güvencesine; dokunulmasına da, iş güvencesinin yıpratılmasına da, bunun üzerinden kamu görevlilerinin hedef gösterilmesine de seyirci kalmayız. Tepkimizi verir, alanlara sığmayız! İş güvencesine yönelik her olumsuz adımı, emeğimize, helal ekmeğimize saldırı, taciz sayarız. Mülakata hayır – güvenlik soruşturmasına evet. Memura Siyaset hakkı ve grev istiyoruz. 15 Temmuz’da alana inen ve şehitler veren bir teşkilatız. Emeğin ideolojisi olmaz, sendikacılığımız sınır tanımaz.'' şeklinde konuştu.

Eğitim, Öğretim
İngilizce Kursları, yabancı dil kursları, yurtdışı eğitim danışmanlığı
Danışmanlık, Marka Patent Hizmetleri, Belgelendirme, Mesleki Eğitim Hizmetleri
Milli eğitim bakanlığı onaylı sertifika
Sakarya ders kitapları
5 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]