Duran: Aile Danışma Merkezi Kuruyoruz

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi, kadınlara yönelik psikolojik ve hukuki danışmanlık, aile içi iletişim seminerleri gibi hizmetler için Aile Danışma Merkezi kurdu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, tamamlanan kadın sığınma evi ile birlikte aile danışma merkezinin açılışlarını yakında yapacaklarını söyledi. Duran, merkezden öncelikli olarak evlenme hazırlığı içinde bulunan çiftler ile evlilikleri kopma noktasına gelen çiftlerin yararlanmasını sağlayacaklarını dile getirdi.

Duran konuyla ilgili açıklamasında şöyle dedi: "Günümüzde kadın, çocuk ve yetişkin sorunlarının sosyal hayatı etkileyecek boyutlar kazandı. Şehrimizde artış gösteren sorunlar, genç boşanmalar, madde bağımlılığı, sokakta yaşam, küçük yaşta çalıştırılan çocuklar, sorunlu evlilikler, aile içi şiddet, çocuk eğitimi bilinçsizliklerine bağlı eğitsel ve sosyo psikolojik travmalara karşı, aile birliği ve direncini gösterecek aileler oluşturulmasını zorunlu kılmaktadır. Kadınlara yönelik psikolojik ve hukuki danışmanlık, aile içi iletişim seminerleri gibi hizmetler vermek üzere aile danışma merkezi kuruyoruz. Aileyi korumak ve güçlendirmek siyaset anlayışımızın da temelini oluşturmaktadır. Güçlü aile güçlü şehir ve güçlü Türkiye anlayışı ile bu projelerimize hız verdik. Merkezlerimizin açılışlarını, Nisan ayında Devlet Bakanımız Nimet Çubukçu ile birlikte yapacağız.''

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
2fd99d83e1cc4cc9a7e18aefd8f148df@