Dünya Temizlik Günü Güzel An'ılara Sahne Oldu

Her yıl Eylül ayında 180 ülkede eş zamanlı düzenlenen Dünya Temizlik Günü çalışmaları ve atık bilinci oluşturmaya yönelik faaliyetler yapan Let's Do it İl Temsilcisi Elif Dağlı açıklamalarda bulundu.

 

Çöp Körlüğüne Dikkat Çekildi

İl Temsilcisi Elif Dağlı şunları ifade etti; 

"Ülkemiz ve üzerinde yaşam sürdüğümüz küresel çevre adına bu yıl şehrimizde gerçekleştireceğimiz Dünya Temizlik Günü için Sakarya' da Let's Do It hareketini yapılandırmaya başladık. İklim değişikliği ile birlikte atık yönetimi ve çevre bilincinin gitgide önem kazandığı şu dönemde bilinçsiz tüketiminin olumsuz getirisi olan çöp körlüğüne dikkat çekmek istiyoruz. Let's Do It! Sakarya İl Temsilciliği olarak bu yıl Dünya Temizlik Gününde atık farkındalığı yaratmak için var gücümüzle çalışmaktayız.

Çevre Dostu Vatandaşlar Çalışmaya Katıldı

Sakarya' da büyük bir çevre temizliğine imza attıklarını belirten Elif Dağlı " Bu yıl 18 Eylül dünya temizlik gününde 3 farklı noktada çevre temizliği gerçekleştirdik. O gün sivil toplum kuruluşları, belediyeler, çevre platformları başta olmak üzere 7'den 70'e tüm çevre dostu vatandaşlarımızı yanımızda gördüğümüz için çok mutluyuz.” dedi.

18 Eylül'de dünya ile birlikte eş zamanlı olarak Türkiye’de de gerçekleşmiş Dünya Temizlik Günü etkinliğine Sakarya Büyükşehir Belediyesi destek verdi.

Çalışmaya Destek Veren Belediyeler

- Sakarya Büyükşehir Belediyesi
- Adapazarı Belediyesi
- Kocaali Belediyesi

Belediyelerin dışında Sakarya Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız ve Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli'de çalışmaları yerinde ziyaret etti.

2 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
bd4118661603954e2c4b66c8f7850dcc@