DOMİF Fuarı'nda, SEPAŞ'a CV yağdı

Elektrik Perakende Satış Şirketi SEPAŞ, Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı DOMİF 2013’e katıldı.

SEPAŞ Standına iş talebiyle ilgili yüzlerce başvuru gelirken, SEPAŞ standı, serbest tüketici limiti, indirimli elektrik hakkında da sorular yönelten ve bilgi alan vatandaşların ve SEPAŞ müşterilerinin ziyaret ettiği stand haline geldi. Sakarya Valisi Mustafa Büyük’te DOMİF Fuarı\'nda yaptığı ziyaretler sırasında SEPAŞ standına özel ziyarette bulundu ve SEPAŞ görevlilerinden SEPAŞ’ın indirimli tarife uygulaması hakkında bilgi aldı. Vali Büyük, SEPAŞ görevlilerinden aldığı bilgilere teşekkür ederek başarılar diledi.

SEPAŞ’a büyük ilgi


23-24-25 Mayıs 2013 tarihlerinde yapılan DOMİF Fuarının organizasyonu, MARKA Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, İŞKUR, Kocaeli Üniversitesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Kocaeli Büyükşehir  Belediyesi  tarafından Organize edilen ve Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova İllerinin Valilikleri, Üniversiteleri ve Belediyelerinin destek verdiği Fuar Organizasyonunda SEPAŞ standı en çok ziyaret edilen stantlar içinde yer aldı.

SEPAŞ’a CV yağdı


Uluslararası 33 firmanın  da katıldığı fuarda, toplamda 208 firma yer aldı ve 253 stant açıldı. Bölgesel olarak yapılan fuara 150 bin ziyaretçi geldi.  DOMİF 2013’e Türkiye’nin çeşitli illerindeki üniversite ve işsiz gençlerin yoğun katılım yaptığı gözlendi. Fuarda bu yıl bilmeyenlere CV yazma dersi de verildi. DOMİF’te gelecek yıl endüstri ağırlıklı bir fuar düşünülüyor. Bu yıl fuara katılan firmalara toplam 20 bin CV yazılarak bırakıldığı hesaplanıyor. SEPAŞ standında da her dakikada bir kişinin iş başvurusu yaptığı hesaplandı.

SEPAŞ’tan broşürlü tanıtım

DOMİF’2013 Fuar Organizasyonu yöneticileri, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova illerinde işgücünü arz edenlerle işgücü talep edenleri bir araya getirme, onları iş piyasası hakkında bilgilendirme, istihdama girişlerini kolaylaştırma ve çalışma hayatında başarılı olmaları konusunda rehberlik yapılması hedefinin bu yılda gerçekleştiğini belirterek her geçen yıl fuara katılımın arttığını ifade ettiler.

SEPAŞ İnsan Kaynakları Şirket temsilcileri fuar standında iş için müracaatta bulunan üniversite öğrencilerinin sorularına cevap verirken, iş başvuru formlarını doldurttular ve SEPAŞ’ın tanıtım broşürlerini dağıtarak,  SEPAŞ’ta staj ve kariyer imkanlarıyla ilgili de  bilgiler verdiler.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]