Döküm ve Vana Tesislerinin Temeli Atıldı

Gedik Holding tarafından Sakarya'nın Hendek ilçesinde bulunan 2. Organize Sanayi Bölgesi'ne yaptırılacak döküm ve vana tesislerinin temeli, düzenlenen törenle atıldı.

Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi, yeni bir tesise daha kavuşuyor. Gedik Holding tarafından yaptırılacak döküm ve vana tesislerinin temel atma töreni, Sakarya Valisi Hüseyin Atak, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, İl Jandarma Komutanı Albay Ramazan Akça, İl Emniyet Müdürü Faruk Ünsal, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Hendek Kaymakamı Harun Kaya, Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Öztürk, Gedik Holding kurucusu Halil Gedik, holding yönetim kurulu başkanı Hülya Gedik Sadıklar ve çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik Sadıklar, "Bugün burada atacağımız fabrika temeli bizim için bir atılım olacak. Bu yatırım mevcut yatırımımızı buraya taşıyarak değil, yeni sıfırdan bir vana ve döküm tesisi şeklinde olacak. Yatırım bedeli yaklaşık 250 milyon dolar olacak bu fabrika bin kişi istihdam edilecek. Ayrıca yan sanayiye de istihdam olanağı doğacak. 2. OSB'deki toplam yerimiz 251 dönümdür. Bugün temelini atacağımız fabrika 110 dönüm üzerine kurulacak. Diğer 150 dönüm için kaynak sektörüyle ilgili yatırım yapacağız. Her zaman yer değiştirmek zordur. Biz 1963'ten beri holding olarak İstanbul'da faaliyet gösteriyoruz. Şimdi Hendekli olmak istiyoruz. Biz hiçbir zaman İstanbullu olduk demedik, ama Hendekliyiz demek istiyoruz. Hendek'in bize açtığı sıcak kucak, yakın ilgi bizi bu ilçeye daha çok çekiyor. Yatırımlarımızın Hendek hem de Gedik ailesi için hayırlı olacağını düşünüyoruz. Gedik Holding, 44 ülkeye ihracat yapıyor. Karasu Limanı da tam olarak faaliyete geçince buradaki iktisadi göstergeleri artıracağız. Her zaman yeni yatırımlarıyla bizi sürükleyen holdingimizin kurucusu Halil Gedik'e, bize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.
Belediye Başkanı Ali İnci, döküm ve vana tesislerini teşvik kapsamındaki komşu Düzce yerine Hendek'e kurmalarından dolayı Gedik Holding yetkililerine teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Duran ve Vali Atak ise, Sakarya'ya her geçen gün daha çok yatırım yapıldığını belirterek, yatırımların artması için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini ifade etti.

Karadeniz yöresi halk oyunları gösterisinin ardından Vali Atak, Belediye Başkanı Duran, Gedik Holding kurucusu Halil Gedik ve yönetim kurulu başkanı Hülya Gedik Sadıkoğlu ile Hendek Belediye Başkanı İnci'nin butona basmasıyla döküm ve vana tesisleri inşaatının temeli atıldı. Temel atma töreni davetlilere yemek ikramıyla sona erdi.
14 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]