"Doğalgaza Zam Haberleri Yalan"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şubat ayında doğalgaza zam yapılacağı haberlerini yalanlayarak, zam yapılmayacağının sinyalini verdi.

Başbakan Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borissov ile ortak basın toplantısı düzenledi. Gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Erdoğan, Şubat ayında doğalgaza zam yapılacağına ilişkin haberleri yalanladı.

Erdoğan, Türkiye'nin doğalgazı dışarıdan aldığını ve fiyatların da dünya fiyatlarına göre değiştiğini belirterek, şunları kaydetti:
"Bunun tamamını sübvanse etmek bütçemize çok ciddi olumsuz etkileri olacaktır. Buna biz tabi bir yere kadar katlanıyoruz. Nitekim 1 Mayıs'tan şu ana kadar da hep katlandık yine katlanıyoruz ama şu anda da yine katlanmaya devam edeceğiz. Gazetelerde yer alan zam haberlerinin hiçbirisi doğru değildir. Eğer başbakan bu konuyla ilgili bir açıklama yaparsa yaptığı gün bu doğrudur. Diğer haberlerin hepsi yalandır. Kim bu haberi veriyorsa, kim yazıyorsa hepsi yalandır. Şu ana kadar yazanlar da bunu yalan haber olarak yazmışlardır. Hükümetimize yönelik bunlar provokatif haberlerdir. Buna özellikle burada hatırlatmak istiyorum. Şu anda gündemimizde böyle bir şey yok. Eğer zam yapılacaksa yapacağımız zaman, bunu artık bakanım da açıklamayacak, bizzat ben açıklayacağım."

13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]