Doğal Afetler ve Yerbilimleri Sempozyumu

Sakarya Üniversitesi Doğal Afetler ve Yerbilimleri Kulübü'nün (DAYK) düzenlediği DAYK 1. Ulusal Doğal Afetler ve Yerbilimleri Sempozyumu (DAYK 2008), 19-22 Mart 2008 tarihlerinde Sakarya Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.

Esentepe Kampüsü Rosem Toplantı Salonu'nda yapılacak sempozyumda toplam 70 bildirinin sunulacağı açıklandı.

Sempozyum süresince ayrıca 9 kişinin katılımı ile gerçekleşecek olan iki tartışma programı, üç fotoğraf gösterisi, Kuzey Anadolu Fayı Hamamlı- Soğanlı Vadisi ile Gerede kesimi arazi gezisi de gerçekleştirilecek. Sempozyumda bildirilerin yer aldığı 500 sayfalık bildiri tam metinleri kitabı katılımcılara dağıtılacak.

Konusunda dünyaca uzman olarak bilinen son derece değerli bilim adamlarının katılacağı ve 5 aydan bu yana yoğun hazırlıkların sürdüğü bilimsel toplantıda çok önemli sunumların yanı sıra Mahmut Küçük, Haluk Eyidoğan, Murat Balamir, Oğuz Gündoğdu, Cemal Gökçe, İsmet Cengiz'in katılacağı “Türkiye'de Başta Deprem Olmak Üzere Doğal Afet Risklerinin Azaltmasına Yönelik Yapılması Gerekenler ve Kökten Çözüm Önerileri” başlıklı tartışma programı ve Ahmet Ercan, İlyas Yılmazer, Tahir Öngür'un katılacağı “Türkiye'nin Yeraltı Kaynaklarının Durumu ve Geleceğimiz” başlıklı tartışma programları gerçekleştirilecek.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
e70730c8bc571794715c73803000143c@