Doğa ve Huzur için: Cebeci

Bölgemizden tatil yerleri sergilemeye tam hızla devam ediyoruz. Bugün sizler için nereyi tanıtabiliriz diye düşündük ve komşumuz İzmit'in en güzel tatil yerlerinden birisi olan, sınırlarından içeri adım atıığınız zaman huzurun zirvesine ulaşacağınız Cebeci'ye karar verdik. Bir bakın bakalım haberimize. Fikirlerinizde değişiklik olacak mı? Buyrun!
Cebeci Kefken'le aynı sınırı paylaşmakta, aynı coğrafi özellikleri göstermektedir. Kefken'in merkezinden 4 km. uzaklıktaki Cebeci, uçsuz bucaksız sahili ve karşısına aldığı Karadenizde üzerinde insan yaşayan tek adası (Kefken Adası) ile görenleri kendisine hayran bırakır.

Civar kıyılara göre çadır kamp imkanı en fazla Cebeci'dedir. Yani bir düşünsenize! Uzun zamandır hayalini kurduğunuz kamp tatilini yapabileceksiniz!
Kumsalının uzun ve geniş olmasının doğal sonucu olarak on bin kişi bile burada rahat yer bularak güneşlenebilir. Palamut sezonunda olta balıkçıları Cebeci'ye ayrı bir hava katmaktadırlar. 

Kandıra’ya 27 km. uzaklıktaki Cebeci; tertemiz denizi, geniş kumsalları, harika doğasıyla ideal bir tatil cennetidir. Kıyılar içerisinde, çadır turizminin en yaygın olduğu yerdir. Cebeci’de deniz sezonu açılmadan önce gelip bu şirin köyü mesken tutanların sayısı çok fazladır. Deniz keyfinin ve güneş banyosunun, Eylül ayı sonuna kadar yapılabildiği bu doğa harikası mekanın kumsalı, yörenin en geniş plajıdır.

Kefken Adası’da Cebeci sahillerinin karşısında kalmaktadır. 

Birçok güzelliği bir arada bulabileceğiniz bu güzel belde, huzur bulmanız için sizleri bekliyor. Peki siz hala ne bekliyorsunuz
11 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]