Dişli'den 'Komşumla Varım' Projesine destek

Sakarya genelinde başlatılan ‘Komşumla Varım’ projesi kapsamında Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve eşi Fatma Dişli mahalledeki komşularını ziyaret etti.

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli eşi Fatma Dişli ile birlikte ‘Komşumla Varım’ Projesi’ne destek ve komşuluk ilişkilerinin artırılmasının önemini vurgulamak amacıyla mahalle komşuları Muharrem Şen, Nazmiye Şen çiftini ziyaret etti.

Başkan Dişli, komşuluğun toplumumuzun örf ve adetinde çok önemli bir unsur olduğunu belirterek şunları söyledi: “Yakın bir komşu iyi bir akrabadan daha iyidir diye bir tabir vardır. Dolayısıyla komşuluk ilişkilerine dün olduğu gibi bugünde daha bir ihtimam göstermek gerekir. İşin doğrusu komşu gidiş gelişlerini siyasi atmosfer içersinde çok iyi takip edemedik denebilir. Komşumla varım projesi bize bunu tekrar hatırlatmış oldu. Projeyi hazırlayan emek veren insanların her birine müteşekkir olduğumu ifade ederim. İnşallah bundan sonra komşuluk ilişkilerinde daha bir ihtimamlı olacağız. Proje kapsamında ilk olarak Muharrem beylerle ziyarete başladık. Kendileri ziyaretimizi kabul ettiler. Kendilerine ve eşlerine teşekkür ediyoruz. Benim bu projeden beklentim bütün mahallerdeki insanların komşuluk ilişkilerini canlandırmak için yeniden bir heyecana yeniden bir atılıma girmelerine vesile olmasıdır. Bu toplum inanıyorum ki bu vaziyetle birlikte çok daha kavi çok daha güzel noktalara kendini taşımış olacaktır.”

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]