Dev Adamlar için son 3 hafta

Engelliler için oyun grupları
büro için madeni mobilya
5 yıl önce
Büyükşehir Basketbol Spor Kulübü Koçu Selçuk Ernak, İtalya dönüşü açıklamalarda bulundu. Ernak, “İtalya’da oynadığımız 3 maçı da kazanarak yurda döndük. Kazanmanın ötesinde takımın verdiği reaksiyon çok önemli ve değerliydi. Lige yaklaşık 3 hafta kaldı. Kalan süreyi en iyi şekilde değerlendirerek, lige hazır olarak başlamak istiyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Basketbol Spor Kulübü, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi hazırlıklarını ara vermeden sürdürüyor. İlk olarak Bolu’da kamp yaparak çalışmalarına başlayan Büyükşehir, oynadığı hazırlık maçlarının ardından İtalya’da katıldığı turnuvayı da şampiyon olarak tamamladı. İtalya’daki turnuvanın ardından şehre dönen Dev Adamlar, Cevat Soydaş Turnuvası için Bursa’ya hareket etti. Gruplarda Tofaş ve Aris’le karşılaşacak olan Büyükşehir, şampiyonluğa uzanmak için mücadele edecek. İtalya dönüşünde açıklamalarda bulunan tecrübeli koç Selçuk Ernak, en hazır şekilde lige başlamak istediklerini kaydetti.

Önemli maçları başarıyla geçtik

Ernak, “İtalaya’daki turnuva takımımız için çok önemli bir testti. Çünkü sezonun başından beri kampımızda dahil çok kuvvetli kondisyon antremanları yapıyoruz. Takımımızı yeni sezonun ilk haftasına hazır hale getirmek ve en formda olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dolayısıyla bu programımızdan feragat etmeden hazırlık maçlarımızı oynamaya başladık. Antalyaspor, Anadolu Efes ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ülkemizde oynadık. Ardından İtalya’da 3 hazırlık maçına çıktık. Özellikle Virtus Bologna ve Avellino maçları bizim için çok önemli testlerdi. İkisini de kazandık. Kazanmanın ötesinde takımın verdiği reaksiyon benim için çok önemli ve değerliydi. Maçın birini 13-14 sayı geriden gelerek kazandık” dedi.

İlk rakip Tofaş

Ernak açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Cevat Soydaş Turnuvası için Bursa’dayız. Burada da çok güçlü ve kaliteli ekiplerle karşılaşacağız. İlk rakibimiz bugün Tofaş olacak. Ardından Aris karşısına çıkacağız. Hazırlık turnuvalarıyla kendimizi de sınama fırsatı buluyoruz. Artık sezonun başlamasına da yaklaşık 3 haftalık bir süre kaldı. Kalan süreyi en iyi şekilde değerlendirerek, lige hazır olarak başlamak istiyoruz.”