Depremzedeler için yapıldı, bonzai kullananlara mekan oldu

Adapazarı\'nda Marmara depreminden sonra depremzedeler için yaptırılan ve büyük bir bölümü kullanılmayan iş merkezleri, son zamanlarda hızla yaygınlaşan \'bonzai\' maddesini kullananların mesken tuttuğu yerler haline geldi

Adapazarı Camili Mahallesi\'nde 17 Ağustos Depremi sonrasında yapılan iş merkezleri uyuşturucu bağımlılarının adresi oldu. 17 Ağustos depremi sonrasında yerleşim bölgesi haline getirilen Camili\'de uyuşturucu bağımlıları, iş merkezlerinin kullanılmayan bölümlerinde uyuşturucu kullanıyor. Camili 1 ve Camili 2 olarak ikiye ayrılan bölgede yaşayan vatandaşlarsa bu durumdan şikayetçiler.

Büyük bir kısmı çöplük haline gelmiş binaların özellikle ikinci katları, uyuşturucu kullananların bonzai aldığı yerlerin başında geliyor. Mahallede yaşayan vatandaşlar, yetkililere çok kez konuyla ilgili şikayette bulunduklarını ancak kimsenin konuyla ilgilenmediğini söylüyorlar.

Geçen hafta Camili Mahallesinde \'Bonzai\' kullandığı yönünde bulgulara rastlanan bir genç, boş bir otobüs içinde hareketsiz bir şekilde bulunmuştu. Arkadaşı tarafından bulunan genç, hemen hastaneye kaldırılmış ancak tüm müdahaleler rağmen yaşamını yitirmişti. 

Camili bölgesinde yaşayan ve ölen gencin yakın arkadaşı olduğunu söyleyen E. Ö., şunları söyledi:

"Ölen kişi arkadaşımdı. Allah rahmet eylesin çok üzdü bizi. Olay günü arkadaşlarıyla buluşmuşlar. Yine iş merkezine gelmişler. Akşam zannediyorum 23.00 veya 24.00 sıralarında içmeye başlamışlar. Otobüse binmişler, herhalde otobüste mi içtiler aşağıda mı içtiler onu da bilmiyorum. Herkes evine gitmiş, Ölen arkadaşımda son arabası olmadığı için orada kalmış. Sabah saatlerinde çevrede insanların dikkatini çekmesi sonucu cesedi bulunmuş."

Kimse ilgilenmiyor

E. Ö., bölgede bulunan bütün iş merkezlerinin boş olduğunu belirtirken, yapılan şikayetlere rağmen konuyla kimsenin ilgilenmediğini vurgulayarak, "Biz bunları daha önce de şikayet ettik kimse ilgilenmedi. Hepsi boş olduğu için zaten madde bağımlıları buraları mesken tutmuşlar. Adamların kimseden korkuları yok. Kimse de ilgilenmediği umursamadan uyuşturucu kullanıyorlar" diye konuştu.
9 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
65a3c9b54121372e1040d92623ce0811@