Deniz Seki, Dinlenmek İçin Sakarya'ya Geldi

Lexmark Fotokopi Sakarya
Sakarya Sauna
13 yıl önce

Cezaevinde 218 gün yattıktan sonra şartlı tahliye olan Deniz Seki, ilk gecesini annesi, erkek kardeşleri ve yakın akrabalarıyla birlikte Sapanca'daki Zeliş Çiftçiği'nde geçirdi.

Gece bir sıralarında çiftliğe giriş yapan sanatçı, sabahın ilk ışıklarına kadar akrabalarıyla sohbet ederek vakit geçirdi.

Seki'nin ailesi ve akrabaları için kapattığı çiftliğe basın mensupları yaklaştırılmadı.

Seki'nin "Uyuşturucu ticareti yapmak ve kullanmak için uyuşturucu bulundurmak" suçundan sekiz buçuk yıldan 24 buçuk yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyordu.

Mahkemede, yaşadığı sıkıntıların etkisiyle uyuşturucu kullandığını itiraf eden Seki, uyuşturucu kullanmasına aracılık yapmadığını söylemişti.

Seki, "Bundan dolayı çok pişmanım. Bir sanatçı olarak bu durumda büyük üzüntü duyuyorum. Bir daha uyuşturucu kullanmayacağım." ifadesini kullanmıştı.

Seki, tahliye kararının ardından saat 22.30 sıralarında tutuklu bulunduğu cezaevinde salıverildi.

Kapıda ailesi ve sevenleri tarafından karşılanan Seki, "Çok heyecanlıyım ailemi ve sevenleri çok özledim. Bir hata yaptım. Hatalar telafi edilmek adına yapılır. Herkesten önce ailemden daha sonra da bütün sevenlerimden özür diliyorum." demişti.

Seki, ardından Sapanca ilçesi Kurt Köy Mahallesi'nde bulunan Zeliş Çiftliği'ne geldi.

Sabahın ilk ışıklarına kadar ailesi akrabaları ve arkadaşlarıyla vakit geçiren Seki, saat 6 sıralarında uyudu.

Çiftliğe Seki yakınları dışında kimse alınmadı. Kapıda bir koruma bekledi. Gece sadece basın mensuplarının yanına gelen sanatçı, onlara burada üç gün boyunca dinleneceğini açıkladı.