Demiryolu çalışmaları başladı

Söğütlü İlçesi'nde, Adapazarı ile Bartın arasındaki yapılacak demiryolu projesinin altyapı çalışmaları başladı. Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, ilk aşamada projenin Arifiye ile Karasu ilçeleri arasındaki bölümünün yapılacağını, Karasu Limanı ile demiryolunun buluşmasıyla bölgenin ticaret merkezi olacağını söyledi.

Adapazarı ile Bartın arasında yapılacak demiryolu projesi için Söğütlü'de çalışmalar başladı. İstimlak paralarının vatandaşlara ödenmesinin ardından iş makineleri demiryolunun geçeği güzergahta tepelik alanları düzleştirmeye başladı. Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç demiryolunun yapıldığı bölgede incelemelerde bulundu. Demiryolunun ilk etapta Arifiye ile Karasu ilçeleri arasındaki bölümünün yapılacağını belirten Hüseyin Genç, "İlçemizin içerisinden yaklaşık 10 kilometre ilerleyeceğini biliyoruz. İlk etapta Arifiye ile Karasu arası inşa edilecek olan tren yolu yük treni olarak hizmet verecek ve Söğütlü ile Ferizli arasına da bir istasyon konulacak. Bartın bağlantısı inşasından sonra yolcu da taşıyabileceği ifade ediliyor" dedi.

Hüseyin Genç ilçelerinin ticaret bölgesi olacağını belirterek, "Karasu Limanı'nın hizmete girmesi ve tren yolu ile buluşması gerçekleşti mi bölgemizin aynı zamanda bir ticaret bölgesi olması kaçınılmaz olacak. Söğütlü Festival alanının 200 metre ilerisindeki boş alandan geçecek olan demir yolundan arta kalan geniş alanı büyük bir park yapacağız. Tarım alanlarımızı koruyarak yatırımlarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.
6 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]