D-100 Işıl Işıl

SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Karartı: “Sakarya İli D-100 Karayolu orta refüjü Büyükşehire yakışır şekilde aydınlatma tesisi ile donatıldı ve devreye alındı.” dedi.

SEDAŞ Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel  Müdürlüğü 2007 yılı yatırım programı kapsamında Dörtyol-Beşköprü, Beşköprü-Esentepe, Aşağı ve Yukarı Dereköy şehir girişi güzergahında aydınlatma tesisini tamamlayarak devreye aldı ve Sapanca kıyılarından bakıldığında D-100 (Eski E-5) karayolu güzergahı ışıl ışıl görünür oldu.

SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Karartı: “Sakarya İlimizin Büyükşehir olması itibariyle Şehir girişi güzergahını buna yakışır şekilde aydınlatma tesisi ile donattık. SEDAŞ olarak 2007 yılında aydınlatma için, 3 Milyon 400 bin YTL'lik yatırım yaparken, civa buharlı lambalar yerine sodyum buharlı armatür ve lambaların kullanımına geçtik. Aynı miktarda ışık verirken daha az enerji tüketen sodyum buharlı armatürlerle, enerji tasarrufuna katkı sağlarken, görev alanımızdaki Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce’nin şehir merkezi, İlçe ve Beldeleri ile Köylerinin aydınlatılması konusunda da büyük bir atak yapılmasından mutluluk duyuyoruz”dedi.


İzmit-Sakarya Şehir
girişi mevkiinde, D 100 Karayolunda Dörtyol-Beşköprü, Beşköprü-Esentepe, Aşağı ve Yukarı Dereköy güzergahında yapılan ve duble yol arasında orta refüjde karayolu aydınlatma direklerinin tesisini tamamlayan SEDAŞ, yol kenarlarından enerji alınacak kabloları yatay sondaj çalışması yaptırarak yer altından karayoluna zarar vermeden geçirdi.

Özel bir makine ile karayolu altından kablo geçişi sağlandıktan sonra, aydınlatma direklerinin enerjilendirildiğini söyleyen, SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Karartı, aydınlatma tesislerinin devreye alınması ile  bir yandan trafik akışının daha güvenli hale geldiğini, diğer yandan da yıllardır D-100 (eski E-5) karayolu güzergahından, şehir merkezine girmeden, geceleri karayolundan geçerek giden  vatandaşların, Sakarya gibi büyük bir şehrin sınırları içinden geçtiklerini ışıl ışıl olan bu yol güzergahı sayesinde daha iyi fark ettiklerini ve şehrin girişinin güzel bir görüntüye kavuştuğunu belirtti ve aydınlatma çalışmalarımız ile Sakarya'nın çehresini değiştirmekten mutluluk duyuyoruz dedi.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]