Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Çevreyi “Çocuk Müfettişler” koruyacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı\'nın çocuklara çevre bilinci aşılamak amacıyla belediyelerle yürüteceği “Temiz Türkiyem Pilot Eğitimi Projesi” Adapazarı’nda başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı\'nın 4’ncü sınıflara yönelik başlattığı proje Adapazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçemizde de başlatıldı. Proje kapsamında ilk olarak Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi’nde 4. sınıf öğrencilerine yönelik tiyatro gösterisi yapıldı. 15 pilot il ve ilçe arasında bulunan Adapazarı’nda tiyatro sonunda tüm 4.sınıf öğrencilerine “Çevre Müfettişleri” kimlik kartları verilecek.

Çevre Bilinci

Sakarya’da 33 okulda 3 bin 400 öğrencinin katılacağı tiyatro gösterileri ve eğitim semineri 1 hafta süresinde Orhangazi Kültür Merkezi’nde her gün farklı okulların katılımı ile gerçekleştirilecek. Bakanlık projeyle çocuklara erken yaşta çevreyi koruma ve gelecek nesillere şimdiden sorumluluk kazandırmayı hedefliyor.

En Büyük Gider

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı proje ile gelecek nesillerin daha bilinçli olacağını ifade ederek, “Belediyelerin en büyük gideri temizlik işleridir. Bu kapsamda çevre bilincini oluşturmak kamu malını korumada büyük katkı sağlayacaktır. Hepsi birer Çevre Müfettişi olacak çocuklarımızı şimdiden tebrik ediyorum. Görevlerinde başarı diliyorum”dedi.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]