Camide Ağzı Bantlı Bebek Bulundu

Avcılar Mevlana Camii'nin merdivenlerine poşete sarılı ve ağzı batlanmış yeni doğduğu tahmin edilen bebek kişi ya da kişilerce terk edildi. Uzun süre soğukta kalan bebeğin hastane yerine karakola götürülmesi de ihmallerden biriydi.

Avcılar Mevlana Camii'nin merdivenlerine poşete sarılarak bırakılan bebek mahalle sakinleri tarafından bulundu. Bebeği bırakan kişi ya da kişilerin, sesinin duyulmaması için bebeğin ağzını bantladığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, gece 01.00 sıralarında Avcılar'da bulunan Mevlana Camii'nin avlusundan inilti sesleri geldiğini duyan mahalle sakinleri cami içerisinde araştırma yaptı. Caminin merdivenlerindeki poşeti ve sesin poşetten geldiğini fark eden vatandaşlar polise haber verdi. İhbar edilen adrese gelen polis ekipleri poşeti açtığında yeni doğduğu tahmin edilen ve ağzı bantlanmış bebekle karşılaştı. Bunun üzerine söz konusu adrese sağlık ekipleri çağırıldı. Bebek hastaneye götürülmek yerine sağlık ekiplerince Avcılar Polis Merkezi'ne getirildi. Resmi işlemlerin çabuk bitmesini isteyen sağlık ekipleri zaten soğukta uzun süre kalan olan bebeği yaklaşık yarım saatte burada bekletti.

Karakolda görev yapan emniyet mensupları bebeğe Şafak ismini koydu. Ekipler annenin bir an önce bulunmasını ve bebeğin teslim edilmesini isterken, sağlık ekipleri bebeği basın mensuplarından kaçırmaya çalıştı. Görevli ambulasın sürücüsü aracı görüntü almaya çalışan basın mensuplarının üzerine sürdü. Şafak bebek daha sonra Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne götürüldü. Uzun süre aç kalan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bebek ve Bebe Gereçleri
Bebek nevresim takımları
bebek uyku setleri
13 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]