Büyükşehir Tıp Merkezi'nde bu yıl 101 bin hasta muayene oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Tıp Merkezi, teknik donanımı, uzman hekimleri ve kalifiye elemanları ile hizmet kalitesini her geçen gün arttırıyor.

2013 yılı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi veren Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Aydın Sarı, “Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi’nde 2013 Ocak Ayı’ndan bu güne kadar 101 bin 681 hastamız muayene edildi” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Tıp Merkezi, Sakaryalılara en kaliteli sağlık hizmetini sunmaya devam ediyor. Teknik donanımı, uzman hekim kadrosu ve kalifiye elemanları ile her geçen gün daha fazla vatandaşa hizmet ulaştıran Tıp Merkezi’nde, 2013 Yılı ‘Yıllık Faaliyet Raporu’ açıklandı. Rapor hakkında değerlendirmelerde bulunan Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Aydın Sarı, “Tıp Merkezimizde her gün yüzlerce hastamızın derdine deva, hastalığına şifa olabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Merkezimizde 2013 Ocak Ayı’ndan bugüne kadar 101.681 muayene edildi. 7.704 hastamızın pansuman ve enjeksiyon muayenelerini de başarı ile gerçekleştirdik” diye konuştu.

Sayısal bilgiler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi’nde laboratuar, pansuman, EKG, ultrason ve röntgen hizmetlerinin verildiğini belirten Sarı, “2013 yılı Ocak Ayı’ndan bu güne 8.379 hastanın akciğer, eklem, pelvis, dorsal ve servikal röntgen film çekimi gerçekleştirildi. Ayrıca 1.103 hastanın elektro kalp grafiği çekilerek, 1.251 hastanın USG çekimi yapıldı. 154.822 adet biyokimya, mikrobiyoloji, hematoloji ve idrar tahlilleri de başarıyla sonuçlandırıldı. 573 hastamızın şehir içi ve şehir dışı çeşitli hastanelere nakillerinin de gerçekleştirildiği Merkezimizde, 2013 yılı içerisinde 840 adet reçete karşılığı 7.265.800 TL tutarında ilaç yoksul hastalarımıza teslim edildi. Tüm bunların yanı sıra yarınlarımızın sağlığına da büyük önem veriyoruz. 10 Anaokulumuzda toplam 637 öğrencimize diş taraması yaptık. Aynı şekilde Öğretilebilir Zihinsel Engelliler Okulları’nda öğrencilerimize yönelik diş taramalarımıza da devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Hasta bezleri
modern saç tasarım merkezi adapazarı
9 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]