Büyükşehir Belediyesi'nden ödüllü afiş yarışması

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, SATSO işbirliğiyle “Çevre” konulu afiş yarışması düzenliyor.

Sakarya’daki ortaokul ve orta eğitim kurumlarındaki öğrencilerin katılabileceği ödüllü yarışmada, çevre bilincinin artırılması ve çevre sorunlarının öğrenciler tarafından fark edilmesi amaçlanıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı çok daha güzel bir Sakarya için çevre duyarlılığın arttırılması hedefiyle projeler üretmeyi sürdürüyor. Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Çevre Koruma ve Geliştirme Şube Müdürlüğü, SATSO işbirliğiyle Sakarya’daki ortaokul ve orta eğitim kurumlarındaki öğrencilere yönelik “Çevre” konulu afiş yarışması düzenliyor.

Düzenlenen yarışma ile ilgili Çevre Koruma ve Geliştirme Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Afiş yarışmasında iklim değişikliği, yenilenebilir enerji, yaşanabilir şehir, eko-şehir konulu afişler 35x50 veya 50x70 ölçülerinde öğrenciler tarafından tasarlanacak. Sulu boya, guaj boya, akrilik boya, kuru boya, pastel boya ile çalışılabileceği gibi dijital ortamda yapılan renkli çalışmalar da yarışmaya dâhil olacak. Dijital ortamda yapılan çalışmaların CD ve çıktıları birlikte teslim edilecektir. Yarışma ortaokul ve ortaöğretim öğrencileri arasında, 2 ayrı kategoride yapılacak. Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Geliştirme Şube Müdürlüğü’nü 273 41 52 - (2134) arayabilirler” denildi.

Çevre Afiş Yarışması sonuçları İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulacak komisyonun, eserleri değerlendirmesinin ardından 30 Mayıs Perşembe günü açıklanacak.
11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
96c7fc65daa37046161093906f1bda6f@