Büyükşehir Basket, Amerikalı pivotu transfer etti

Büyükşehir Basket, 2,03 boyundaki Amerikalı Sean Evans’ı transfer etti. Kore Ligi’nde yılın savunmacısı ödülünü alan ve en iyi yabancı 5’li karmasına seçilen tecrübeli pivot, artık Büyükşehir için mücadele verecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol Süper Ligi hedefi doğrultusunda kadrosunu önemli isimler ile güçlendirmeye devam ediyor. Daha önce ilk yabancı  transferini Terry Smith ile gerçekleştiren Büyükşehir, 2,03 boyundaki Amerikalı Pivot Sean Evans’ı da kadrosuna kattı. 2013 – 2014 sezonunu Kore Ligi Takımlarından Anyang KGC’de geçiren Evans; 13,4 sayı, 12 ribaund ortalamaları ile oynadı. 2014 – 2015 sezonunu ise iki ayrı takımda top süren Amerikalı pivot, son olarak Hopael Holon takımında 27 maçta 11 sayı, 7 ribaund ortalaması ile sezonu sonlandırdı. Evans ayrıca; Kore liginde yılın savunmacısı ödülüne layık görüldü ve en iyi yabancı 5’li karmasına da seçildi.

Yabancı İsimlere Titiz Çalışma

Yabancı transferler ile ilgili detaylı bir araştırma yaptıklarını ifade eden Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Orhan Bayraktar, “Yabancı transferleri konusunda son derece ciddi araştırmalar gerçekleştirdik. Bu araştırmalar sonucunda da takımımıza en fazla katkı sağlayacağını düşündüğümüz Sean Evans’ı kadromuza kattık. Pota altı pozisyonunda önemli bir isim. İnşallah yeni transferlerimiz, teknik ekip ve yönetimimiz ile birlikte bu sezon hak ettiğimiz yerlere ulaşacağız. Şehrimiz ve kulübümüz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]