Bu projeyle Sakarya nehrine atıksu karışmayacak

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş ile Pamukova – Geyve Ortak Atıksu Arıtma Tesisi yapım çalışmalarını inceleyen Başkan Toçoğlu; “İnşallah bu projeyle şehrin güneyinden Sakarya Nehri’ne gerek endüstriyel gerekse evsel hiçbir atık karışmayacak. İlçenin atıksuları en ileri arıtma işleminden geçtikten sonra doğal ortama deşarj edilecek.”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Geyve Alifuatpaşa Mahallesi’nde sürdürülen Atıksu Arıtma Tesisi yapım çalışmalarını inceledi. Geyve ve Pamukova ilçelerine hizmet verecek tesis ile ilgili Başkan Toçoğlu’na bilgi veren SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “57 milyonluk yatırımla Geyve ve Pamukova ilçelerine 200 kilometreyi aşan kanalizasyon ve yağmursuyu hattı inşa ettik. Çalışmalarımız kapsamında bölgeye hizmet verecek atıksu arıtma tesisinde de yapımı sürüyor. 40 bin dönüm arazi üzerinde hizmet verecek tesisler Geyve ve Pamukova’nın tüm atıksularını en ileri düzeyde arıtacak teknoloji ve kapasiteye sahip olacak” diye konuştu.

300 Milyonluk Altyapı Yatırımı
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Yeni Büyükşehir Yasası’nın ardından hizmet alanımıza dahil olan ilçelerimizde önce altyapı ve içmesuyu dedik ve çalışmalara başladık. Şehir genelinde toplam maliyeti 300 Milyon TL’yi bulan altyapı yatırımı yapıyoruz. Bu kapsamda güney ilçelerimizde de önemli projeler hayata geçirildi. İlçelerimizi sağlam ve dayanıklı altyapıyla buluşturduk. Gerek kanalizasyon ve yağmursuyu gerekse içmesuyu alanında yaptığımız yatırımlar uzun yıllar hemşerilerimizin hizmetinde olacak. Vatandaşlarımız altyapıda hiçbir sorun yaşamayacak” dedi.

200 Kilometre Kanalizasyon Hattı
Altyapı yatırımları kapsamında çalışmalarına başlanan Pamukova – Geyve Ortak Atıksu Arıtma Tesisi’nin de bölge için önemine vurgu yapan Toçoğlu, “İlçede oluşturduğumuz 200 kilometreyi aşan kanalizasyon hattı ile entegre olacak ortak atıksu arıtma tesisinin de inşası sürüyor. İnşallah bu projeyle şehrin güneyinden Sakarya Nehri’ne gerek endüstriyel gerekse evsel hiçbir atık karışmayacak.  İlçenin atıksuları en ileri arıtma işleminden geçtikten sonra doğal ortama deşarj edilecek. Her fırsatta ifade ediyoruz, biz hemşerilerimiz, ilçelerimizin geleceği için gece gündüz çalışıyoruz. İnşallah yatırımlarımızı da artırarak sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]