Bu Okulda Tehlike Çanları Çalıyor

okulda başarısız olma nedenler…
13 yıl önce
Akyazı ilçesinde bulunan Madanoğlu İlköğretim Okulunun bahçesinde bulunan ağaçların şehir elektrik şebekesine ait direklerle iç içe olması okul yöneticileri ve velilerin tepkilerine neden oluyor.

Akyazı ilçesinde bulunan Madanoğlu İlköğretim Okulu bahçesindeki ağaçlar şehir elektrik şebekesini besleyen elektrik tellerine değmesi üzerine veliler ve okul yönetimi durumu SEDAŞ'( Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) a bildirdi. Durumun bildirilmesine rağmen bir çalışma yapılmadığını iddia eden veliler SEDAŞ'ı görevini yapmamakla suçladılar. Veliler "Bu konu acilen çözüme kavuşturulmalı. Burada tellerden kaynaklanan bir kazanın sorumluluğunu hiç kimse taşıyamaz. Olay olmadan bu ağaçlar budanmalı veya bu elektrik hattının antigron kablo ile geçirilmesi gerekir" şeklinde konuştular.

Okul Müdürü Recep Furuncu da konu ile ilgili yaptıkları yazışmalardan sonuç alamadıklarını ifade ederek " Bu sorunun çözümü için, bizde okul olarak maddi katkıda bulunuruz. Yeter ki bu tehlikeli durum ortadan kalksın"  dedi