Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Bu Gece Vira Bismillah Diyecekler

Ülke genelinde denizlerde av yasağının 1 Eylül'de kalkacak olmasının ardından bu gece denize açılacak olan tekneler son hazırlıklarını yaptı.
Ülke genelinde denizlerde av yasağının 1 Eylül'de kalkacak olmasının ardından bu gece denize açılacak olan tekneler son hazırlıklarını yaptı. Balıkçı tekneleri 1 Eylül'de başlayacak yeni av sezonu için bu gece 'Vira Bismillah' diyerek denize açılacak ve sezona palamut avı ile başlayacaklar.
Trol ve gırgır ile balık avcılığının 15 Nisan'da başlayan yasak dönemi 1 Eylül itibariyle sona eriyor. 1 Eylül'de denize açılacak olan tekneler 4,5 ayın ardından son hazırlıklarını tamamlayarak denize açılmak için beklemeye başlarken yeni sezondan umutlu olduklarını söylediler.
Geçen sezon palamudun olmadığını bu sezon ise beklentilerin iyi yönde olduğunu belirten balıkçılar; "Yeni sezondan beklentilerimiz iyi yönde balık görünüyor. Palamut var inşallah iyi olacak. Geçen sezon da iyi idi ancak palamut yoktu bu sene daha iyi görünüyor. inşallah iyi olacak. Ancak denize çıkmadan net bir şey söylemek doğru değil. Balık nereye giderse biz de peşinde olacağız" dedi.
1 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle