Bu broşürlerle vatandaşlara online hizmetler tanıtılacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendirmek amacıyla tanıtım broşürleri hazırladı.

Online tahsilat hizmetleri hakkında detaylı açıklamaların yapıldığı broşürlerde; online tahsilat, online makbuz alma, tüm vergi ve ceza ödeme işlemlerinin yanı sıra tüm tahsilat işlemleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler yer alıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Gelirler Şube Müdürlüğü, vatandaşları müdürlük çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgilendirmek amacıyla tanıtım broşürleri hazırladı. Online hizmetler konusunda vatandaşlara zaman kazandıran sistem sayesinde, birçok işlem belediyeye gelmeden sorunsuzca gerçekleştirilecek. Yeni kurulan sistem üzerinden online hizmetlerin kullanımı ve önemli noktalarının ayrıntılı olarak anlatıldığı broşürlerde; vatandaşlar, üye olma zorunluluğu olmadan T.C. kimlik numarası ve vergi sicil numarası ile ödeme yapabilecek. Ayrıca sisteme üye olarak da online tahsilattan, online makbuz almaya, tüm borçları görmeye kadar bir çok işlem kolaylıkla gerçekleştirilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde (www.sakarya.bel.tr) yer alan sistem; ilan - reklam vergisi, yangın sigorta vergisi, hat kiraları, mezar yeri satış bedeli, taşınmaz kiraları, imar tadilat bedeli, para cezaları, borç sorgulama, online tahsilatların görülmesi ve daha bir çok işlemin yapılmasına olanak sağlıyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin online hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlar, broşürleri belediye hizmet binasından temin edebilir.
9 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]