Boş yatak olmayınca ameliyat etmediler

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyata hazırlanan 31 yaşındaki Cihan Kandaz, boş yatak olmayınca ameliyata alınamadı. Kıl dönmesi nedeniyle sıkıntı yaşayan Cihan Kandaz özel bir hastaneye giderek ameliyat oldu.

İstanbul'da bir şirkette çalışan mimar Cihan Kandaz, kuyruk sokumundaki ağrı şikayetiyle Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde muayene oldu. Kıl dönmesi rahatsızlığı olduğu belirlenerek, ameliyat olması gerektiği belirtildi. Doktoru Cihan Kandaz'a, "Biz seni ameliyat için yer müsait olunca arayacağız" dedi. Cihan Kandaz dün ameliyat için çağırıldı. Sabah erken saatte gittiği hastanede bekleyen Cihan Kandaz, yataklı serviste yer olmayınca hastaneden ayrılarak bir yakınına gitti. Cihan Kandaz öğleden sonra yeniden hastaneye çağırıldı. Ameliyat için damar yolu açılarak kıyafetleri giydirilen Cihan Kandaz, geçen saatlere rağmen yer ayarlanamayınca yine ameliyata alınmayarak hastaneden gönderildi. Cihan Kandaz bunun üzerine özel bir hastanede ameliyat oldu.

"Acil hastaların gelmesi nedeniyle ameliyat yapılmadı"

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği konuyla ilgili olarak, Cihan Kandaz'ın 27 Mayıs günü ameliyat için çağırıldığını, ancak hastanın işlerinin yoğunluğu nedeniyle bu tarihte ameliyat olamayacağını söylediğini belirtti. Kandaz'ın 14 Haziran günü aranarak dün ameliyatının yapılmasına karar verildiği kaydedilen açıklamada, olağan dışı hastaların gelmesi nedeniyle yatakların dolduğu ifade edilerek, şu açıklamada bulunuldu:

"Acil vakaların öncelikli olması nedeniyle, daha önce boş bulunan iki yatağa acil ameliyat olması gereken hastaların yatışının yapılmasıyla ani olarak gelişen bu durum neticesinde kıl dönmesi ameliyatı olacak hastanın ameliyatı gerçekleştirilememiştir. Hastanın doktoru Genel Cerrah Uz. Dr. M. E.'nin ifadesiyle, hasta müsait durum belirlenerek ameliyat için çağırılmış, ancak yaşanan gelişmeler neticesinde hasta, hastanede boş yatak bulunamaması nedeniyle ameliyat edilememiştir."
7 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]