Bomba Yüklü Minibüs Aranıyor!

Polis, 'bomba yüklü' şeklinde ihbarı bulunan beyaz renkli minibüsü arıyor. İstanbul'daki muhtemel terör olaylarına karşı teyakkuz durumunda bulunan terör ekipleri, akşam saatlerinde verilen 'bomba taşıdığı' şeklinde ihbar edilen kirli beyaz Volkswagen Transporter marka bir minibüs nedeniyle uyarıldı.

Son dönemde özellikle bomba yüklü araçlara karşı teyakkuz durumunda bekleyen ve istihbarat toplayan terör birimleri, İstanbul'da akşam saatlerinde başka bir aracın daha peşine düştü. Kirli beyaz renkli 34 ET 8328 plakalı Volkswagen Transporter marka bir minibüs nedeniyle İstanbul'daki bütün terör ekipleri uyarılarak dikkatli olmaları istendi. Aracın bulunduğu yer ya da gittiği istikamet konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.

Polis kaynakları ise, plaka ve modeli belirli olan araç konusunda terör birimlerinin uyarıldığını ve gerekli önlemlerin alındığını belirtti. Özellikle otoyol girişleri, köprüler ve kamu binaları ile kritik bölgelerde tedbirlerin artırıldığını ifade eden polis, bütün terör içerikli konularda olduğu gibi bu ihbarın da çok incelikli olarak takip edildiğini kaydetti.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]