Bir Haftada 5 Km Asfalt

asfalt şantiyeleri parçaları
14 yıl önce

Serdivan Belediyesi, bu yıl en erken asfalt sezonunu açan belediye olma ünvanının yanında, en fazla asfalt yapan belediye olma ünvanına da göz dikti.

Hızlı yapılaşmanın devam ettiği Serdivan'da, yapılaşmanın tamamlandığı alanlarda sürdürülen asfalt çalışmaları sonucu, son bir haftada 5 kilometrelik yolun asfaltı tamamlandı.

Daha önce kaldırım çalışmaları ve alt yapısı tamamlanan parsel yolları ve yeni açılan caddelerde süren asfalt işleri, ara vermeden devam ediyor.

Asfalt sezonuna Arabacıalanı Mahallesi'nde genişletilerek, alt yapısı yenilenen sokaklarla başlayan Serdivan Belediyesi, devamında İstiklal Mahallesi'nde Sanayi Caddesi'nin yerleşim alanlarının olduğu kısmındaki sokakların tümünü asfaltlamıştı. Şimdi de Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan parsel yolları ve bunların bağlandığı Safrancık Caddesi'nde asfalt çalışmalarını tamamlayan Serdivan Belediyesi, yaklaşık 15 günde 5 kilometreyi aşan asfalt dökerek bu alanda bir rekora da imza attı.

Serdivan Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, hedeflerinin öncelikle alt yapı ile ilgili problemi kalmayan bir belde olduğunu vurgulayarak, "Alt yapıyı kalıcı çözüme ulaştırmadan, asfalt dökmek istemiyoruz. Bunu her yerde de halkımızla paylaşıyoruz. Böyle maliyetli yatırımların bir kez ve sağlıklı yapılmasından yanayız. Halkımız bu konuda bize inandığı için anlayış göstermektedir. Bu yıl programda yer alan tüm çalışmaları aksatmadan tamamlayacağız. Serdivanlı hemşehrilerimin gösterdiği anlayışa teşekkür ederim." dedi.