Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Bilişim ve Bilgisayar

Teknoloji alanında hizmet almadan önce birçok firmadan fikir ve fiyat bilgisi almalısınız. Teknoloji sektöründe hizmet veren birçok firmayı hangi kriterlere göre seçmelisiniz kısaca derledik.

TEKNİK SERVİS
Teknik servis belirlemeden önce ilk dikkat etmeniz gereken madde, firmanın garantili teknik servis olmasıdır. Garantili teknik servisler genel olarak 1-2 yıl olarak garanti kapsamı sunmaktadır. Seçtiğiniz teknik servis firmasının garanti bilgisini öğrenerek bilgisayarınızı teslim etmeniz gerekir. Bir diğer madde ise tamir süresidir. Bilgisayarınızı tamir edilmesi için gereken süreyi öğrenmeli, 20 gün içerisinde teslim almış olmalısınız. 20 günün fazlasını söyleyen teknik servis ile çalışmamanız doğru bir karar olacaktır. Bir diğer madde ise çözüm odaklı olmalarıdır. Teknik servis personellerinin sorunu detaylı şekilde inceleyerek çözüm odaklı yaklaşmaları gerekir. Doğru çözüm bulunmadığı takdirde teknik servis ihtiyacınız devam etmektedir.

WEB TASARIM
İsteğiniz doğrultusunda web tasarımı oluşturacak kodlama alanı için tecrübeli bir firmayı tercih etmeniz sizler için kolaylık olacaktır. Sektördeki referanslarını inceleyerek seçebileceğiniz firmalar ile görüşerek istediğiniz web tasarımı oluşturabilir ve yazılım aşamasını takip edebilirsiniz. Web sitesi için en önemli kavramlar olan domain ve hosting takibini, seçtiğiniz firmanın dikkatli şekilde takip etmesi gerekir. Firmanın arama motorlarına yönelik de nasıl çalışma sergilediğini öğrenerek web site hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

GRAFİK TASARIM
Markanız için gerekli olan logo, kartvizit, broşür veya sosyal medya paylaşımları için tecrübeli grafik tasarım firmaları, bu teknoloji çağında ön planda olmanızı sağlayacaktır. Anlaşmak istediğiniz grafik tasarım firması, her çalışmanın birbiri ile uyumlu olmasına dikkat etmelidir. Yapılan grafik tasarımlar için güncel fikirler kullanılarak göze hitap edilmelidir. Firmanıza uygun şekilde düzenlenecek her türlü grafik tasarımın ücretleri farklı olacağından ilk başta fiyatları belirlemelisiniz.

BASKI İŞLEMLERİ
Bir diğer hizmet ise baskı işlemleridir. Grafik tasarımı yapan firmaların yaptığı gibi ayrı firmalar da baskı hizmeti sunmaktadır. Firmanız için baskısını yaptırmak istediğiniz reklam, kartvizit veya tüm matbaa işlemleri için öncelikle konuşmanız gereken konu baskıların kalitesi olmalıdır. Baskı hizmeti sunan firmanın referans çalışmalarını incelemeden anlaşma yapmanız tavsiye edilmez. İstenilen ölçüde ve çeşitte baskı ve matbaa hizmeti sunan firmalar ile boyuta ve çalışmaya göre ücretleri de belirleyerek ilerlemelisiniz.

Sakarya'da ihtiyaç duyduğunuz web ve grafik tasarımdan teknik servis firmalarına Sakaryarehberim.com üzerinden erişebilirsiniz. Birçok firmanın çalışmalarının sergilendiği Sakaryarehberim.com üzerinden her sektörden firmalara ulaşabilirsiniz.

1 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle