Bilim Kurulu Üyesi'nden 'Ramazan'da pide satışı' uyarısı

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, 24 Nisan’da başlayacak ramazan ayı öncesinde yurttaşlara uyarılarda bulundu. Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına dikkat çeken Özlü, "Sıcak pide satışı tümüyle önlenip; soğuk ve paketlenmiş olarak satışa arz edilebilir" dedi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, kişisel Twitter hesabında 24 Nisan'da başlayacak ramazan ayı öncesi uyarılarda bulundu.

"Koronavirüs nedeniyle Ramazan’ı bu kez farklı yaşayacağız” diyen Özlü, “İftara hane halkı dışında eş dost, akraba, konu komşu çağırmak veya iftar davetlerine gitmek yok” ifadelerini kullandı.

Özlü açıklamasında şunları söyledi:

“Toplu iftar sofraları, iftar çadırları olmamalı. Bunlar yerine kişiye özel ikramlar yapılabilir. Toplulaşma oluşturmadan ve sosyal mesafe korunarak bu tür ikramlar, yardımlar yapılmalı

"FIRINLARDA KALABALIKLAŞMA OLMAMALI"

İftar önü sıcak pide için fırınlarda kalabalıklaşma olmamalı. Sıcak pide satışı tümüyle önlenip; soğuk ve paketlenmiş olarak satışa arz edilebilir.

Marketlerde ramazan alışverişi için yakın temas ve topluluşma oluşturulmamalı. Tenha saatlerde, hızlı ve dikkatlice alışveriş yapılmalı. Her gün alışverişe çıkılmamalı."

4 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]