Bilgiye açılan kapı aralandı

Kapı Sistemleri, Otomatik & Seksiyonel Kapı, Çelik Kapı , Garaj Kapıları, Ahşap-Amerikan Panel Kapı
Kapı Sistemleri, Otomatik & Se…
Kapı süsleri
Sakarya kapı
9 yıl önce
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Büyükşehir Akademi, Sadık Yalsızuçanlar’ın söyleşisi ile başladı.

Sanat ve hikmet ile ilgili önemli konulara değinen Yalsızuçanlar, katılımcılar tarafından ilgiyle dinlendi. Program hakkında açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İbrahim Aktürk, “Bu yıl 10 branşta düzenlenecek Büyükşehir Akademi, Sanat ve Hikmet söyleşisi ile başladı. Akademimize ilgi gösteren tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Akademi söyleşisinde, hikmete ulaşma yolunda yapılması gerekenlerden bahseden Yalsızuçanlar, “Kur’an da iki kelimenin bir arada geçmesi çok önemlidir. Zekâtla namaz hep birlikte zikredilir. Namazınızı dosdoğru kılın zekâtınızı verin şeklinde ayetler vardır. En çok sevdiğinizden infak etmedikçe gerçekten iman etmiş olmazsınız. Hikmete ulaşmanın bazen çok ağır bedelleri olur. Allah, insanı en çok önem verdiği zaafından yakalar. Gerçek iman sahipleri en çok sevdiklerinden infak etmiş olanlardır” şeklinde konuştu.

Söyleşinin devamında Akademi öğrencileriyle hikmet ile ilgili hikayeler paylaşan Sadık Yalsızuçanlar, “En çok sevdiğinden infak etmedikçe ayeti indikten sonra Peygamber Efendimiz (sav) o ayeti okuduğunda Medine’nin en geniş en güzel hurmalığına sahip olan bir sahabe hemen; “Ben burayı infak ettim Efendimiz. Bu hurmalığı ümmetin ve insanlığın emrine adıyorum” demiş. Orası Türk İslam tarihinin ilk vakfıdır” ifadelerini kullandı.