Beklenen Yamaç Paraşütü Festivali başlıyor

Serdivan Belediyesi tarafından bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilecek olan Uluslararası Kırantepe Yamaç Paraşütü Festivali 5 Eylül Cuma günü saat 18.00’da düzenlenecek açılış töreni ile start alacak.
 
4 gün sürecek festivale Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Romanya, İngiltere ve İran’dan toplam 70 paraşütçü katılacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da festivale katılacak vatandaşlar hava şartlarının uygun olması halinde profesyonel paraşütçüler eşliğinde tandem uçuşu gerçekleştirebilecek.
 
Festivalle ilgili bilgi veren Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Kırantepe’nin coğrafya, iklim ve hava akımları bakımından Türkiye’nin yamaç paraşütüne en uygun alanlardan birisi olduğunu belirterek, geleneksel Uluslararası Kırantepe Yamaç Paraşütü Festivali ile bölgeyi, hem ülke genelinde hem de uluslararası arenada tanıtma fırsatı bulduklarını dile getirdi. Alemdar dört gün sürecek etkinliklere tüm vatandaşları beklediklerini söyledi.
 
5 Eylül Cuma günü saat 18.00’da düzenlenecek açılış programıyla startı verilecek festival 9 Eylül Salı günü düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.
8 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]