Bayram Tedbirleri Belirlendi

Bayram kutlamaları
bayram lokumu
14 yıl önce
Sakarya'da Ramazan Bayramı'nın huzur ve güvenli bir ortamda geçmesi amacıyla valilik tarafından bir dizi önlem alınacak.

Sakarya Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili nedeniyle Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü bayram öncesi ve bayram süresince ekiplerini takviye ederek kendi yönlerinden gerekli tedbirleri uygulayacak. Bayram öncesi Asayiş Şube Müdürlüğü ve Ekipler Amirliği Ekipleri, gerektiğinde yaya olarak halkın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezlerinde, özellikle yankesicilik, kapkaççılık ve diğer asayiş olaylarına karşı tedbirler alacak. Bayramın ilk günü silah atılma olaylarına karşı il merkezindeki polis merkezlerinde nöbetleşe personel görevlendirilecek. Bayram süresince İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı tüm birimlerde 24 saat esasına göre meydana gelebilecek olaylara müdahale için rütbeli personel bulundurulacak. İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri ile Otoyol Emniyet ve Trafik Timleri 24 saat esasına göre, görev yapacak. Tatil süresince trafik yoğunluğu bulunan yollar ile eğlence yerlerinin denetimi ve kontrolüne ağırlık verilecek.

Sağlık Müdürlüğü'nce bayram süresince vatandaşların sağlıkla ilgili sorunları ve trafik kazalarına anında müdahale etmek üzere yeteri kadar nöbetçi personel görev yapacak. Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) Genel Müdürlüğü'nce elektrik arızalarının giderilmesi için nöbetçi personel bulundurulacak. Türk Telekom Müdürlüğü'nde tatil boyunca arıza ve bakım işleriyle ilgili olarak 24 saat esasına dayalı ekipler ve görevli nöbetçi müdürler oluşturulacak. Başta Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmak üzere, Adapazarı Belediye Başkanlığı ve büyükşehir ilk kademe belediyeleri bütün birimlerinde bayram süresince işlerin aksamadan yürütülmesi için yeterli eleman görevlendirecek. İtfaiye, zabıta, su işleri, fen işleri, temizlik işleri, belediye haber merkezi ve belediye danışma servisi 24 saat süre ile görev yapacak. İl Müftülüğü de kendi mevzuatları açısından gerekli önlemleri alacak.