Bayındırlık ve İskan Bakanı'ndan İnceleme

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Adapazarı Büyükşehir Belediyesi'nin Korucuk'ta yaptıracağı 3 bin konutun arazisinde incelemede bulundu.

Bakan Özak, Büyükşehir Belediyesi'nin yapacağı toplu konutların arazisini gezerek Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran'dan bilgi aldı. Toplu Konut çalışması ile ilgili olarak Bakan Özak'a bilgi veren Başkan Duran, Sakarya'da konut ihtiyacını karşılamaya yönelik önemli bir çalışma başlattıklarını söyledi.

3 bin konutluk projeyi 18 ay içinde sonuçlandıracaklarını ifade eden Duran, "Konutlar 274 YTL ile 582 YTL arasında değişen taksitlerde 4 tip olarak planlandı. Binaların dış cephelerinde ısı yalıtımı için mantolama uygulanacak. Tüm daireler çelik kapılı olacak. Yerlerde laminant parke ve pencerelerde PVC kullanılacak. Konutlarda doğalgaz bulunacak. Çok kısa süre içinde müracaatları almaya başlayacağız." dedi.

Yeni yapılacak konutlar ile ilgili Başkan Duran'dan detaylı bilgi alan Bakan Özak ise, fiyatların ve ödeme planının oldukça uygun olduğunu belirtti. Bakan Özak'ın Büyükşehir Belediyesi'nin toplu konut arazisindeki inceleme gezisine Sakarya Valisi Hüseyin Atak, Milletvekilleri, Şaban Dişli, Hasan Ali Çelik, Erol Aslan Cebeci, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Alemdar da eşlik etti.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
e86643ea8706397687a279c6bf70e3aa@