Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

"Batı Karadeniz Üni. Birliği Bilgi Paylaşım" Toplantıları

"Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği Bilgi Paylaşım" Toplantıları\'nın ilki Sakarya Üniversitesi\'nde (SAÜ) düzenlendi.

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, burada yaptığı konuşmada, toplantıda SAÜ Bilgi Sistemi\'ni (SABİS) değerlendireceklerini belirtti.

SABİS hakkında bilgi veren Elmas, şunları söyledi:

"Dünyada yükseköğretim için en önemli hususlar, misyon ve öğrenim çıktılarıdır. Üniversiteler olarak akreditasyonda öğrenci hakkında öğrenci sayısı, giriş kalitesi, mezuniyet kalitesi ve iş bulma, akademik kadro hakkında da akademisyen sayısı, eğitim-öğretim ve performansı, eğitim-öğretim hakkında öğrenci merkezli eğitim, müfredat tasarımı, eğitim ve öğrenme yöntemleri, ölçme ve değerlendirme, önceki öğrenmelerin değerlendirilmesiyle ölçülüyor. Biz bu parametrelerle dünyada herhangi bir üniversiteden kolaylıkla akreditasyon alabilecek seviyedeyiz. Bize bu parametreleri kolaylıkla sağlayacak, aradaki bürokrasi, iş yükü ve zaman kaybını giderecek bir sistem yapmak için yola çıktık ve SABİS’i geliştirdik."

Elmas, SABİS\'in sadece bir yazılım olmadığını vurgulayarak, "SABİS bir yazılım değil, aslında bir süreç yönetimidir. Üniversite yönetiminin kolaylaştırılmasıdır. Birçok yazılımın bir merkezde toplanmasıyla oluşan SABİS, üniversitemiz için anlık verilere, ulaşmamızda bize kolaylık sağlamaktadır" ifadesini kullandı.

Bir sonraki toplantının, Kocaeli Üniversitesi\'nde yapılmasına karar verildiği bildirildi.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle