Başkan Zeki Toçoğlu, S plaka için konuştu

Doğum için gevşeme egzerzisler…
ofisler için mobilya
7 yıl önce

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Otobüsçüler ve Servisçiler Odası üyeleri ile bir araya geldi. Özkum Tesisleri’nde gerçekleştirilen programa Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, AK Parti Sakarya Milletvekilli ve 26. Dönem Milletvekilli Adayı Prof. Dr. Mustafa İsen, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Sakarya Otobüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Cevat Demir ve çok sayıda esnaf katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Cevat Demir, “S Plaka ile servisçilerin her zaman yanında olduğunu gösteren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Büyükşehir’in oluşturduğu komisyon ile esnafımızın oluşturduğu komisyon S Plaka konusunda süreci işbirliği içerisinde yürüttüler. Değerli Başkanımız Zeki Toçoğlu’na esnafımızın sorunlarını birebir dinlediği ve çözümler ürettiği için ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Programın devamında söz alan Hasan Alişan, “S Plaka ile ilgili esnaf kardeşlerimizin Büyükşehir Belediyesi’nden talepleri vardı. Daha sonra esnaf kardeşlerimiz ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları bir araya geldik. S Plaka ile ilgili görüşmelerimiz başladı. Büyükşehir Belediye Başkanımızın onayı ile S Plaka başvuru süresini 1 Ekim’den Aralık Ayı sonuna kadar uzattık. S Plaka ödemeleri ise esnafımızın mağdur olmaması için vadeli olarak yeniden düzenlendi. Esnafımıza böyle bir kolaylık sağladıkları için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Toçoğlu, “S Plaka ile ilgili süreci esnafımız ile işbirliği içerisinde sürdürdük. Esnafımızın mağdur olmaması için her zaman iyi niyetle çalıştık. Esnafımızı ilgilendiren bir projeyi hayata geçirecek olduysak; o sektör esnafının görüşleri doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Esnafımız hangi taleplerde bulunduysa yasal prosedürler çerçevesinde yerine getirmeye çalıştık. Esnafımızın ekmeğini küçültecek herhangi bir girişimde bulunmadık. S Plaka uygulamasını da belediye gelir olsun diye hayata geçirmedik. Servis taşımacılığına bir standart getirmek istedik. Hamdolsun bunu da başardık” diye konuştu.

Başkan Toçoğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “S Plaka çalışmalarına başlamadan önce SESOB Başkanımızla görüşüp, bu süreci işin içinde olan esnafımız yürütsün dedik. Esnaf kardeşlerimiz ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bir komisyon kurulmasını istedik. Esnaf kardeşlerimize bir tek konuda talimat verdim. ‘S Plakayı asıl işi yapan esnafımıza verin’ ve ‘uygulamada fırsatçı yaklaşımlara izin vermeyin’ dedim. S Plaka alacak esnafımızın şartlarını da esnafımız kendi belirledi. Esnafımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Ödemede taksitlendirme yapmamızda bu anlayışın izlerini taşıyor. Yine başvuru süresini de uzattık. Esnafımıza her zaman iyi niyetle ve samimi olarak yaklaştık. Bizim amacımız servis taşımacılığına bir disiplin getirmek. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman esnafımızın yanında olduk. Herkesin bir siyasi görüşü vardır. Bu gayet doğal. Ancak, 1 Kasım seçimleri bir parti seçimi değil, ülkenin geleceği ile ilgili bir seçim olacak. Bizim derdimiz ülkemizin huzurunu bozmaya kalkışanlara izin vermemek. Huzurumuzu korumak için de 1 Kasım seçimleri çok önemli. Yerelde çözülecek sorunlar varsa biz tek tek çözeriz. 1 Kasım seçimlerinde ülkemizin geleceğini düşünerek oy kullanmalıyız” dedi.

AK Parti Milletvekilli Adayı Mustafa İsen, “Ortadoğu’da bir Suriye ve Irak problemi yoktur. Ortadoğu’da 1915’te sınırlar çizilmişti. Şimdi ise Ortadoğu’da sınırlar tekrardan çiziliyor. Ve Ortadoğu’da bir bölüşüm var. Ortadoğu’daki bu bölüşüm Türkiye sınırlarında cereyan ediyor. Yani bizim evimizin yanında yangın var. Ülkemizin Ortadoğu’da bölüşümün içinde olmaması için 1 Kasım seçimleri ülkemiz için çok önem arz ediyor. 1 Kasım seçimleri bir parti seçimi değil bir ülke meselesidir” diye konuştu.