Başkan Yazıcı karatecileri ödüllendirdi

23 Nisan iller arası Karate turnuvasına katılan Akyazı Belediyesi Karate Takımı, 3 altın ve bir bronz madalya ile büyük başarı elde etti.

Yalova Karate il temsilciliğinin 2013 yılı faaliyet programında yer alan 23 Nisan iller arası karate turnuvasına Sakarya, Bolu, Bursa, Kocaeli ve Düzce illerinden katılan 250 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Akyazı Belediye Spor Kulübü Karate Takımı sporcularının katıldığı iller arası karate turnuvasında 3 altın 1 bronz madalya kazanarak Akyazı’nın gururu oldular.


Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, “Karateci sporcularımızı yürekten kutluyorum. Bugüne kadar spora ve sporcuya değer verdik. Bundan sonra da vereceğiz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin sporla olan uğraşıları için desteklerimiz devam ediyor. Futbol, güreş ve karate başta olmak üzere diğer spor dallarında da desteğimiz sürüyor. Bu meyanda; Büyükşehir Belediyemizle birlikte geçen yaz olduğu gibi bu yaz da 07-15 yaş arası tüm öğrencilerimizin katılacağı yaz spor okulları çalışmalarımız da bir yandan devam ediyor. Bu vesile ile karate de Yalova’da gerçekleştirilen turnuvada başarı elde eden gençlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Turnuvada derece yapan sporcular; minik erkekler 40 Kg\'da Buğra Kılıçkeser birinci, minik erkekler +45 Kg’da Abdulkadir Soydan 3.cü, yıldız bayanlar 42 Kg’da Nur Karsavuran birinci, Ümit Bayanlar 47 Kg’da Ebrar Yavuz birinci oldular.

11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
06fb996b7d39fddadd0ea621491716ff@