Başkan Toçoğlu, "Terk edeceğimiz ağırlığımız yok"

AK Parti Serdivan İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Birbirimize sahip çıkmamız lazım.

Bir zamanlar köpekleri kızağa koşarlarmış. Kurtlar peşlerine düşmüş bu kızağın. Kızağın üstündekiler kurtlar yaklaştıkça düşünmeye başlamışlar: “Acaba, kızağı çeken köpeklerden birini serbest bıraksak; kurtlar onu yerken biz uzaklaşabilir miyiz?” Fakat biraz sonra görmüşler ki, kurtlar o köpeği yiyerek daha da güçlenmişler. Kendileri de bir köpek eksildiği için hızları yavaşlamış ve kurtlar daha fazla yaklaşmışlar. Bizim terk edecek ağırlığımız yok. Bizim arkamızdan gelen çakallara verecek arkadaşımız yok” dedi.

AK Parti Serdivan İlçe Danışma Meclisi Toplantısı, Serdivan Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıya; AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Kavasoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Keçeoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, belediye ve meclis üyeleri, STK Temsilcileri ile birlikte teşkilat mensupları katıldı.

Divan teşekkülünün sunulmasının ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, AK Parti Serdivan İlçe Teşkilatı’nın çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdüğünü belirtti. AK Parti’nin ilçedeki çalışmalarını yürütmekle mükellef olduklarını ifade eden Çelik, üye ve sandık yönetim kurulu çalışmalarının planlı bir şekilde yürütüldüğünden bahsetti. Çelik’in konuşmasının ardından İlçe Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı İlhan Yılmaz, gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi verdi.

"Bizim derdimiz hizmet"

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “İl Başkanımız başta olmak üzere, ilçe başkanımızı ve teşkilat mensuplarımızı tebrik ediyorum. Bizler bütünlük içerisinde bu çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Bizim derdimiz hizmet. Büyükşehir Belediye Başkanımızın her zaman ifade ettiği gibi; biz hizmet için varız. Eğer AK Parti varsa, bilin ki orada hizmet var. Bir yerde AK Partili varsa bilin ki onun hizmet derdi var, amacı var. O amacına ve misyonuna uygun çalışmalarını sürdürüyor. Serdivan Belediyesi olarak ilçemizde yürüttüğümüz çalışmalar devam ediyor. İl Başkanımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, birlikte çalıştığımız tüm mesai arkadaşlarımıza bizler yalnız bırakmadıkları, her zaman yanımızda bulundukları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

"AK Parti\'ye zarar verilmeye çalışılıyor"


Son günlerde yerel basında çıkan haberleri değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu şunları ifade etti: “Son zamanlarda, özellikle muhalefet partilerinin dışında Sakarya’da, kendilerini muhalefetin yerine koyan, siyasete yön vermeye çalışan bazı insanlar var. Siyasetçilere yön vermek, onları yönlendirmek gibi eski alışkanlıkları var, bu alışkanlıklarını sürdürmeye çalışıyorlar. AK Parti ailesi olarak bazı konularda çok hassas ve dikkatli olmalıyız. Konuştuklarımızdan başka anlamlar çıkartıp partimizi yıpratmaya çalışan insanlar var. Akil İnsanlar toplantısı yapılacağı zaman, Sakarya’da Müslüman mahallesinde salyangoz sattırmam diye tehditler savuranlara karşı, Milletvekillerimiz ve İl Başkanımızın insanları hukuka davet etmesini, insanları kışkırtıyor gibi çarpıtma ile yansıtmaya kalktılar. Halbuki asıl kışkırtıcı olanlar, o tür tehdit edici başlıklardan medet umanlardır. Birkaç gündür bir bardak suda fırtınalar kopartılıyor. AK Parti’de eskiden yöneticilik yapmış arkadaşların, herkesin müracaat edebildiği bir mesele yüzünden olan partimiz ile ilişkilendirilerek yansıtılmaya çalışılıyor. Biz, o arkadaşlarımızı tanıyoruz. Bilerek yanlış bir işin içine girmeyeceklerini zaten biliyoruz. Bu arkadaşlarımızın üzerinden AK Parti’ye zarar vermeye çalışılıyor. Yetmedi, bir de şehit aileleri ile ilişkilendirilerek; partimize zarar vermeye çalışılıyor. Bu haberleri çıkartanların dertleri AK Parti ve temsil ettiği siyasi misyondur. Birbirimize sahip çıkmamız lazım. Bir zamanlar köpekleri kızağa koşarlarmış. Kurtlar peşlerine düşmüş bu kızağın. Kızağın üstündekiler kurtlar yaklaştıkça düşünmeye başlamışlar: “Acaba, kızağı çeken köpeklerden birini serbest bıraksak; kurtlar onu yerken biz uzaklaşabilir miyiz?” Fakat biraz sonra görmüşler ki, kurtlar o köpeği yiyerek daha da güçlenmişler. Kendileri de bir köpek eksildiği için hızları yavaşlamış ve kurtlar daha fazla yaklaşmışlar. Bizim terk edecek ağırlığımız yok. Bizim arkamızdan gelen çakallara verecek arkadaşımız yok. Birbirimize sahip çıkacağız. AK Parti adına siyaset yapan her kime bir haksızlık yapılıyorsa, nasıl olsa bana bir şey söylemiyorlar, beni gazetelerinde baş tacı ediyorlar gibi bir mantıkla hareket edemeyiz. Bir bütün olarak meşru işlerde birbirimize sahip çıkacağız, birbirimizin arkasında duracağız.”

Danışma Meclisi’nin son konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı recep Uncuoğlu ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın altını çizdiği husus çok önemli. Hepimizin ortak duruşu, hepimizin ortak değerleri ne kadar bir teşkilat refleksi haline gelirse, bu konuda doğruyu seçen ve ayırt eden, argümanını iyi belirleyen bir teşkilat olursak her zaman siyasetin içinde olan; bu gibi yalanlara, iftiralara, karalamalara karşı o kadar şuurlu ve dirayetli oluruz. Bu sayede bütün çalışmalarımız anlamlanır ve bereketlenir. AK Parti’ye yakışır bir siyaset anlayışını da hayata geçirmiş oluruz” şeklinde konuştu.
11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
0bd703cd7e1e79acd4f7298fb9b16c56@