Başkan Toçoğlu, "Sandıktan çıkan mesajı çok iyi anladık"

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda 19 Ekim Muhtarlar Günü Tunatan Sosyal Tesisleri’nde kutlandı.

Buluşmada Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem ile çok sayıda muhtar yer aldı. Programın açılış konuşmasında söz alan Erdem, İçişleri Bakanlığı tarafından 19 Ekim’in Muhtarlar Günü olarak ilan edilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na her zaman muhtarların yanında olmaları vesilesi ile teşekkürlerini de ileten Erdal Erdem şunları söyledi; “Hepimizin bildiği gibi muhtarlar demokrasilerin mihenk taşıdır. Devlet bürokrasisinin işlemesinde de muhtarlarımız kilit bir rol üstlenmekteler. Biz muhtarlık kurumunun birtakım yasal değişiklikler ile güçlendirilmesi taraftarıyız. İnşallah bu konuda yeni adımlar atılacaktır. Ayrıca şuanda 4 ilçeyi temsil eden bir derneğiz. Bu da şehir nüfusunun yüzde 55’ine tekabül ediyor. İnşallah yakın zamanda şehir genelindeki tüm muhtarları tek çatı altında toplayacağız. Bu konuda da bizlerden desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz.”

Muhtarlar Günü’nü tebrik ederek konuşmasına başlayan Başkan Toçoğlu, “Sevgili Peygamberimiz: ‘insanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır’ demiştir. Biz de görev alanları içerisinde mahalle sakinlerinin dertleriyle dertlenen muhtar kardeşlerimizle böylesi bir programda bir araya gelmek istedik. İçişleri Bakanlığımız da 19 Ekim’i Muhtarlar Günü olarak ilan etti. Ben bu vesileyle çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.

Konuşmasına 7 Haziran sonrası süreci değerlendirerek devam eden Toçoğlu, “7 Haziran sonrası süreç adeta bir fetret devri olarak değerlendirilebilir. Biz yaklaşık bu 4 aylık süreçte gerekli dersleri çıkardık. Sandıktan çıkan mesajı çok iyi aldık. Bu doğrultuda gerekli adımları attık. AK Parti Türkiye’deki reform geleneğinin öncüsüdür. Partimiz bu süreçte gerekli tüm yenilikleri gerçekleştirdi. Yeni bir dil oluşturduk. Bu dil her zaman olduğu gibi milletimizin dilidir. Ancak şunu ifade etmek zorundayız: içinde bulunduğumuz süreç kesinlikle bir parti meselesi değildir. Ülke meselesidir. İdeal meselesidir. Bunu çok iyi anlamak durumundayız” dedi.

Başkan Zeki Toçoğlu konuşmasının son bölümünde ise şunları söyledi; “Muhtarlarımız yerel kalkınmaya öncülük eden en önemli paydaşlarımız arasındalar. Biz birlikte çalışma isteğimizi sürekli yineliyoruz. Hamdolsun Sakarya’da bu konuda güzel bir hava yakaladık. Muhtarlarımızla çözüm ortağı olarak çalışıyoruz. Kardeşlik coğrafyası şehrimizde yönetim anlayışımızda bu güzel uyumun izlerini taşıyor. Biz sizden daima destek gördük. Milletvekillerimiz, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz de sürekli hizmetlerle konuştular. İnşallah bu böyle devam edecek. 1 Kasım bir dönüm noktası. Bu anlamda bizleri yalnız bırakmayacağınıza yürekten inanıyoruz. Tekrardan 19 Ekim Muhtarlar Günü tüm muhtarlarımıza hayırlı olsun; emekli olan, görevinden ayrılan muhtarlarımıza da sağlıklı bir ömür diliyorum.”
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
7ea3d4c4054be2ba5f42273adbf33208@