Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Başkan Toçoğlu, Karasu Sahil Parkı'nı yerinde inceledi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından kuzey sahillerini mavi bayrakla buluşturma hedefi doğrultusunda hayata geçirilen Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon Projesi’nde çalışmalar devam ediyor.

Beraberinde AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen ile projede incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, sahil parkında gelinen son nokta ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

25 bin metrekarelik alanda hayat bulan proje ile kuzey sahillerinin yıldızının parlamaya devam edeceğini kaydeden Başkan Toçoğlu, “Her fırsatta ifade ediyoruz; sahillerin yalnızca denize girilebilen alanlar olarak değerlendirilmesi düşünülemez. Bu amaçla çalışmalarına başladığımız projemiz sahillerin aynı zamanda vatandaşlarımızın aileleri ile vakit geçirebilecekleri birer sosyal alan olduğu anlayışının izlerini taşıyor. Proje inşa etmek için değil, tüm yönleri ile hemşerilerimize hizmet sunan yeni yaşam alanlarını şehrimize kazandırmak hedefiyle çalışıyoruz” diye konuştu.

Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon projesi ile sahillere mavi bayrak doğrultusunda da önemli bir ilerleme kaydedeceklerini belirten Toçoğlu, “Proje sahillerimizi mavi bayrakla buluşturmanın yanında, şehrimiz turizm potansiyeline de önemli bir ivme kazandıracak. Sahillerin dönüşümü yeni projelerimizle de devam edecek. Sayın Bakanımız, Milletvekillerimiz, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz ile Sakarya yeni projelerle buluşacak. Şehrimiz ve Karasu’ya hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Milletvekili İsen ise proje ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Gerek milletvekilliği adaylığım gerek daha önceki görevlerimde her fırsatta dile getirdim; Sakarya’nın kuzeyi gelişimini sürdürecek. Hayata geçirilen sahil çalışmasının bölge için oldukça faydalı olacağı kanaatindeyim. Sahilin böylesi bir projeyle düzenlenmesi Sakarya ve Karasu’yu bir tık yukarı çıkaracaktır. Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle