Başkan Toçoğlu, bilim şenliğine katıldı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler Özel Güneş Eğitim Kurumları 3’ncü Geleneksel Bilim Şenliği’ne katıldı.

Geleceğe dokunan ellerin bilim sergisini gezen Başkan Toçoğlu, deney gerçekleştiren ilkokul öğrencileri ile tek tek ilgilendi.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler Özel Güneş Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen 3’ncü Geleneksel Bilim Şenliği’ne katıldı. Programa Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, Vali Mustafa Büyük, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul ve öğrenci velileri katıldı.

3’ncü Geleneksel Bilim Şenliği açılış konuşmasını gerçekleştiren Erenler Özel Güneş İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin Tügen, Bilim Şenliği hakkında bilgi verdi. Tügen, şenlik ile en başta çocukların sonra ise Türkiye’nin kazandığını belirterek, Bilim Şenliği’nin gelenekselleşmesinin nedenlerini anlattı. Tügen’in konuşmasının ardından, öğrenciler tarafından sahnede deney gerçekleştirildi. İlkokul öğrencilerinin gerçekleştirdikleri deneyler, katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi. Öğrencilerin yaptıkları deneylerin amaç ve sonucunu anlatmaları ise büyük alkış aldı. Bilim Senliği’nin devamında ise Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, okul içerisinde hazırlanan bilim sergilerini gezdi. İlkokul öğrencilerinin kendi elleriyle deneyler gerçekleştirdiği sergide, deneyler gerçekleştirdi.

Başkan Toçoğlu, geleceğe dokunan elleri tek tek tebrik etti.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]