Başkan Dişli, muhtarların sorunlarını dinledi

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Saklıgöl’de muhtarlarla bir araya gelerek yaz döneminde mahallelerde yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Başkan Dişli, Adapazarı’nın en büyük sorunlarından biri olan Sokak Hayvanları için yapımına başladıkları hayvan barınağının en geç bir ay içinde tamamlanacağını söyledi.

Saklıgöl’deki toplantıda muhtarların istek ve sorunlarını dinleyen Başkan Dişli, hizmetlerin yüzde yüzünün olmasının mümkün olmayacağını belirterek, “Hizmetlerin yüzde yüz olmadığının farkındayız. Ama dar imkânlarla da olsa gönlünüz olana kadar hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. İnanın mazeret değil hizmetleri dalga dalga yaymaya çalışıyoruz. Sizler hepiniz bir mahallede yöneticisiniz o mahalleyi siz yönetiyorsunuz ve mahallenizden sorumlusunuz. Bende tüm bu mahallelerdeki sorunlardan sorumluyum. Fen İşleri’nin bu yaz aylarında asfalt ve kilitli parkeyle ilgili ciddi çalışmaları olacak. Bazı yerler belki planlamanın içinde olmayacak. Maalesef her tarafa yetişme sansımız olmuyor. Bölge bölge yapılıyor ama çok zaruri olan ‘bence şu iş olması lazım’ diyen varsa görüşelim. Onu da ayrıca bir değerlendirmeye alabiliriz. .Bozuk yollar mutlaka düzelmeli, düzelsin ki insanlar işlerini rahat yapabilsin” dedi.

Mahallelerde asfalt ve yol sorunundan sonra sokak köpekleri sorunlarının başta geldiğini belirten Başkan Dişli, “Bununla ilgili Emirdağ bölgesinde 10 dönümlük bir arazide yerini oluşturduk. Şuanda elektrik ve su gibi altyapı çalışmaları devam ediyor. 1 ay içinde de faaliyete geçecek” diye konuştu.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]