Başhekimler, hastanelerdeki eksiklikler için bir araya geldi

Genel Sekreterliğe bağlı başhekimler Ekim ayı toplantısı için Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr.Hasan Salih Sağlam başkanlığında bir araya geldi.

Ankara’da meydana gelen terör olayının kınanmasıyla başlayan toplantı, kamu hastanelerinde mevcut verim düzeyi ve arttırılmasına dair neler yapılabileceğiyle ilgili konu başlıklarıyla devam etti. Genel Sekreter Sağlam, konuşmasının başında terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına sabırlar diledi. Yaralı vatandaşlarımıza da şifalar dileyerek, terör saldırısını kınadı.

Tıbbi Hizmetler Başkanı Prof.Dr.Yusuf Yürümez, İdari Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Hacı Ali Kayha ve Mali Hizmetler Başkanı Mustafa Necati Çolak’ın da eşlik ettiği toplantıda eksiklerin tespiti ve giderilmesi için yerinde değerlendirme çalışmalarının önemi, Evde Sağlık Hizmetleri kalitesinin arttırılması, tıbbi atıkların toplanmasındaki başarı yüzdesinin yüseltilmesi, personele yönelik eğitim çalışmalarının devamı ile MR, ultrason gibi görüntüleme işlemlerindeki randevu sürelerinin en aza indirgenmesi ana başlık konularını oluşturdu.

Doç. Dr. Sağlam, Birliğe bağlı hastanelerin büyük şehirlerde dahi eşine az rastlanır cihaz, personel ve daha fazla hastaya hizmet verebilecek standartlara ulaştırabilmesi için başhekimlerle yapılan istişarenin önemli olduğunu kaydetti.

Sağlam, “İkinci önemli nokta ise personelimize sağlık hizmetleriyle ilgili sürekli gelişen teknoloji ile yenilenen bilgileri kazandırmaktır. Aynı zamanda personelimizin sağlığının ve güvenliğinin geliştirilmesi, sağlığa zarar veren fiziksel, kimyasal, biyolojik, psikolojik, ergonomik tehlike ve risklerin, meslek hastalıkları ve iş kazalarının olmadığı güvenli hastane ortamının sağlanması önemlidir. Bu konularla ilgili eğitimlerimiz ağırlıkla devam etmekte ve yararlı olmaktadır. Çalışanlarımıza sağlanan donanım ve iyi çalışacakları bir ortamın hasta memnuniyetini de arttıracağına inanıyoruz” diye konuştu.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
1c5c7b1740a7061c493dd3dbb47afa50@