Başbakan Erdoğan'dan, Başkan Toçoğlu'na övgü!

9 yıl önce
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin düzenlediği yemekte konuştu. BDP\'li Van Belediyesi\'ne sert eleştirilerde bulunan Erdoğan, \'Van çöpten geçilmiyor. Belediyecilik görmek istiyorsanız AK Partili belediyelerin şehirlerine bakın\' diye konuştu.

Haber7\'de yer alan habere göre; Deprem sonrası Van\'a yapılan hizmetlerle ilgili bilgi veren Erdoğan, "17 bin 489 konutun inşaatını tamamladık. 15 bin tanesini toplu açılış töreni ile teslim etmiştik. Bugün ise 2644 konutu hak sahiplerine teslim ettik. Depremin ardından Van\'ı tekrar ayağa kaldırabilmek için 5 katrilyon harcaba yaptık. Yaraları sardık. Hız kesmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bazıları çıkıp bizim Van için yaptıklarımızı unutturmaya çalışıyor. Biz sizin için ne yaptıysak sizlere hizmet için yaptık. Bunların takdiri Vanlı kardeşlerimize aittir. bir takım çevrelerin karalama kampanyaları karşısında bunlara karşı aklıyla ve vicdanıyla karar verecektir. Van mahalli seçimde büyükşehir başkanını seçecek. Van\'dan köylere kadar hizmet taşıyacak. Belediyeye yapacağımız ödenek ile Van\'a hizmetlerimiz daha da arttıracağız" diye konuştu.

Van çöpten geçilmiyor

Van Belediyesi\'ni sert sözlerle eleştiren Erdoğan, "Van\'a indim. Van\'ı gördüm. İlk olarak yollar caddeler dikkatimi çekti. Siz burada yaşıyorsunuz, yatıyorsunuz kalkıyorsunuz. Allah aşkına bir belediyecilik açısından şu ara sokakların halini beğeniyor musunuz? Beğeniyorsanız \'Ya gayet güzeler buralar ya, gayet modern, nasıl beğenmeyelim\'. Eğer beğeniyorsanız söyleyin bize. Sesiniz çıkmadığına göre demek beğeniyorsunuz. Ben herhalde alıştınız diye düşünüyorum. Siz bu görüntülere alıştınız. Ama kusura bakmayın. Ben size bu yapıyı yakıştıramıyorum. Çünkü benim Vanlı kardeşime bu yollar layık değil diyorum. Her tarafın pırıl pırıl olması lazım. Tertemiz olmasın. Temizlik imandandır ilkesi gayrimüslimlerin değil müslümanlarındır. Kusura bakmayın ama Van çöpten geçilmiyor. Belediyenin birinci görevi temizliktir. Bakıyorsunuz her taraf pislik ve çöp içinde" diye konuştu.

Belediyecilik görmek istiyorsanız, AK Parti\'li belediyelere bakın

Erdoğan sözlerini, Belediyecilik mi görmek istiyorsunuz İstanbul\'a, Kocaeli\'ye, Gaziantep\'e Sakarya\'ya bakın. Nerede AK Partili Büyükşehir Belediye varsa onlara bakın ve Van böyle olmalı demek içinde elimizden gelen gayreti ortaya koyalım " diyerek tamamladı.