Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Baro Başkanı Kazan, CNN Türk'e konuştu

Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan, Kaynarca'da meydana gelen vahşi olay ile ilgili CNN Türk'e konuştu.

Sakarya Adliyesi önünde canlı yayın Anahaber bülteninde CNN Türk’e konuşan Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan 10 aylık bebeği ile birlikte vahşice katledilen Emani Al-Rahmun’u anarak tüm vicdan sahiplerine başsağlığı diledi.

Sakarya’nın böylesi bir vahşetle gündeme gelmesinden dolayı üzüntülerini ifade eden Başkan Kazan: “Sakarya’mız esasen bir huzur kentidir. Böylesi bir olay ile ilimizin gündeme gelmiş olmasından dolayı çok üzgünüm” şeklinde konuştu.

“MÜLTECİ DÜŞMANLIĞI DEĞİL!”

Başkan Kazan: “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu olayın mülteci düşmanlığı ile bir ilgisi yok. Sakaryalı halkımız misafirperverdir ama böylesi cani ruhlu insanlar her toplumda olduğu gibi bizim toplumumuzda yer almış olması ziyadesi ile üzüntü kaynağıdır. Çok temel bir sorun var; zayıf görünen, kimsesiz görünen insanların korunaksızlığı söz konusudur” dedi.

ENGELLİ BİR KADINA DA SALDIRMIŞ

Vahşeti gerçekleştiren zanlılardan biri olan Birol Karacal için daha öncesinde de engelli bir kadına yapmış olduğu saldırı ile “nitelikli cinsel saldırı” suçundan hüküm giydiğini açıklayan Başkan Kazan şu değerlendirmelerde bulundu: “Zanlı Birol Karacal'ın daha önce hüküm giydiği karara da bakarsanız eğer zihinsel engelli bir kadına böyle bir saldırıda bulunmuş. Olayın mağduru toplumda yine dezavantajlı konumda olan bir kimsedir. “

“NİTELİKLİ BİR POLİTİKA İZLEMELİYİZ”

“Karşımıza çıkan sorun şu ki, toplum içinde daha çok dezavantajlı durumda bulunan kişiler hedef olarak belirleniyor. Gerek çocuk haklarının gerek kadın haklarının çok daha özel bir hassasiyetle üzerinde durulması ve nitelikli bir yaklaşım gerektiğini düşünüyorum.” şeklinde düşüncelerini ifade eden Başkan Kazan konunun çok daha geniş bir kapsamda sosyolojik ve psikolojik olarak da değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

6 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle