"Bakire değil" diye öldürmüştü, cezası belli oldu

Nişanlısı N.T.’yi öldüren Okan A.'nın yargılandığı davada karar çıktı.

Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi Okan A.'ya kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme cezada indirim yapmadı. Mahkeme ayrıca, nişanlısını öldürdükten sonra cep telefonunu da alan Okan A.'ya hırsızlık suçundan 5 yıl hapis cezası verdi. Karardan sonra, sanık yakınları ölen kızın ailesine saldırdı.

Nişanlısı N.T.’yi geçtiğimiz yıl 6 Temmuz’da öldüren 20 yaşındaki Okan A.'nın davası yapılan 7. celsede karara bağlandı. Mahkeme, duruşma savcısının bir önceki celse verdiği mütalaaya uydu.

Mahkeme, Okan A. hakkında, kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme ayrıca, nişanlısı N.T.’yi öldürdükten sonra üzerindeki cep telefonunu da alıp 200 liraya satan Okan A.'ya, müebbet hapis cezasının yanı sıra, nitelikli hırsızlık suçundan da 5 yıl hapis cezası verdi.

Duruşma salonu karıştı

Kararın açıklanması sırasında duruşma salonu karıştı. Sanık yakınları, N.T.’nin anne ve babasına saldırdı. Polis, kavgaya karışan sanık yakınlarının ifadelerini aldı.

"Adil bir karar oldu"

N.T.’nin ailesinin avukatı Ali Görgülü, kararı ‘adil bir karar’ olarak yorumladı. Mahkemenin verebileceği en ağır cezayı verdiğini anlatan Görgülü, “Kadınlara
ve savunmasız insanlara yönelik bu türden suçların en ağır şekilde cezalandırılması gerekir. Yerinde bir karar oldu” şeklinde konuştu.

Ne olmuştu?

N. T.’nın cansız bedenine geçtiğimiz yıl Sakarya'da ormanlık bir alanda ulaşıldı. 20 yaşındaki N. T. 6 Temmuz günü nişanlısı Okan A. (20) ile İstanbul’dan Sakarya’ya gitmişlerdi. Okan A.’nın dava dosyasında yer alan bilgilerine göre, iki genç, evlenmelerine izin vermeyen ailelerinden kaçmak için Sakarya’ya geldi. Kent merkezine varmadan otobüsten inen çift ormanlık alana yöneldi. Okan A.’nın iddiasına göre, N. T. nişanlısına bakire olmadığını söyledi. Okan A., bu ifade sonrası kendini kaybettiğini ancak N. T.’nin nasıl öldüğünü bilmediğini belirtti. Yapılan otopsi işlemi sonrası ise N. T.’nin boğularak öldürüldüğü anlaşıldı.

Kaynak: Hürriyet

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]