Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Bakan Yardımcısı Çelik'ten engelli vatandaşlara ziyaret

Önceki gün Taraklı’yı ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Taraklı Kaymakamı Cihat Koç ile birlikte engelli vatandaşları evlerinde ziyaret etti.

Hediyesini Bakan Çelik Verdi

Engelliler Günü nedeniyle Taraklı Kaymakamlığı tarafından tedarik edilen tablet, 15 yaşındaki engelli çocuk Zeynullah Toprak’a, Bakan Yardımcısı Çelik tarafından hediye edildi.

Tuzla Mahallesinde ikamet eden Mevlüt Toprak’a ait evde, çatı onarımı ve boya-badana işlerinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf tarafından gerçekleştirildiği bilgisini veren Kaymakam Koç, önümüzdeki günlerde hanenin ev eşyalarının da yenileneceğini ifade etti.

Kaymakam Koç’tan Çamaşır Makinesi Sözü

Bakan Yardımcısı Çelik ve Kaymakam Koç, aynı mahallede ikamet eden işitme engelli Mehmet Ali Aydın’a da ziyarette bulundu. Ailenin çamaşır makinesi isteğini geri çevirmeyen Kaymakam Koç, en yakın zamanda taleplerinin yerine getirileceği müjdesini verdi.

Engelliler Hakkında Detaylı Bilgi Verdi

Bakan Yardımcısı Çelik’e İlçede yaşayan engelliler hakkında detaylı bilgi veren Kaymakam Koç, 215 vatandaşın Engelli Aylığı almakta olduğunu ifade etti. Engelli vatandaşları sadece böyle özel günlerde değil, her zaman hatırladıklarının altını çizen Koç, yoksullukla mücadele eden engelli vatandaşların ev onarım yardımları ile her zaman desteklendiğini belirterek: “özellikle merdiven korkuluklarının yapılmasından, tuvalet ve banyolarının engellilere göre yeniden tadil edilmesine kadar birçok çalışma ile engellilerin sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Yapılan çalışmalar için Kaymakam Koç’a teşekkür eden Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, bu vesile ile tüm engellilerin Engelliler Gününü kutladığını ifade etti.
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle