Avukatlar, geleneksel hukuk balosunda buluştu

Hukuk
Hukuk
Hukuk Büroları
Hukuk Büroları
Avukatlar
Avukatlar
Medeni hukuk avukatı
adapazarı avukatlar
adapazarı hukuk bürosu
Sakarya Barosu Avukatlar Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklere Geleneksel Hukuk Balosu ile devam etti.

Sapanca Güral Otel’de düzenlenen baloya Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ve eşi Staj. Av. Aylin Özer Coş, Sakarya Adalet Komisyonu Başkanı Şükrü Onat Tekinalp ve eşi 2.Aile Mahkemesi Hakimi Selma Nilhan Tekinalp, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Merih Özgüven ve eşi, Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Doktor Halil Kalabalık ve eşi, MHP İl Başkanı Av. Muhammed Levent Bülbül ve çok sayıda avukat katıldı.

Açılış konuşmasında öncelikle gecenin hazırlanmasında büyük emekler veren Başkan Yrd. Av. Yeliz Aydın İpek ve Kültür Sanat Kom. Başkanı Av. Ülkü Çakır’a teşekkür eden Başkan Kazan, 2014 Yılında yapılan seçimlerin ardından göreve gelen ve o günden itibaren hızlı bir tempo ile faaliyet gösteren Baronun tüm merkez ve komisyon üyelerine ayrı ayrı teşekkür etti. Ardından Baro'nun tarihinde ilk kez bu yıl Türkiye Şampiyonu olan Sakarya Barosu Futbol takımına ve teknik ekibini büyük bir alkış istedi.

"Geleneklerimizden vazgeçmeyeceğiz"

Ülke olarak zor günler geçirdiğimizi belirten Başkan Kazan üst üste acılar yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte terörün tuzağına düşmeyeceklerini, ümitsizliğe kapılmayacaklarını ve meydanları terk etmeyeceklerini ifade etti. Birlik ve beraberlik mesajı ile devam ettiği konuşmasında böylesi bir zamanda daha iyi bir toplum kurmak için çok çalışmamız ve moralimizi yüksek tutmamız gerektiğini ifade eden Başkan Kazan “Geleneklerimizden vazgeçmeyeceğiz, türkümüzü de söyleyeceğiz, halayımızı da çekeceğiz ve birbirimize daha sıkı sarılacağız.” diyerek bu geleneksel gecenin önemine vurgu yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezinde Sakarya Barosu tarafından düzenlenen Türk Halk Müziği Konserini de hatırlatan Başkan Kazan konuşmasına şöyle devam etti;

"Kalbimiz yine çarpıyor"

“Türk Halk Müziği Koromuz, Trakya’mızdan Doğu Anadolu’muza her bölgemizden farklı renklerin farklı kültürlerin muhteşem bir ahenk ve büyüleyici bir birliktelik içinde yüreği sevgi dolu, şefkat dolu, analarla dolu Anadolu’da yaşadığımızı ve yaşamamız gerektiğini türkülerle sazlarla, halaylarla, horonlarla, semahlarla, efeler ile bizlere tekrar hatırlattı. Her şeye rağmen ülkemizin huzuru için, adalet, barış ve kardeşlik için, laik demokratik bir hukuk devleti için Türkiye Cumhuriyeti için “Günümüz kutlu olsun Avukatlar payidar olsun…” sözlerinin ardından Başkan Kazan alkışlar arasında konuşmasına son verdi.

"Tanıtım filmi"


Açılış konuşmasının ardından yine bu yıl hazırlanan "Sakarya Barosu Tanıtım Filmi" büyük bir beğeni ile alkışlandı. Ayrıca her yıl sadece Geleneksel Hukuk Balosu için özel olarak yayımlanan “Dirhem” mizah dergisinin dağıtıldığı gecede davetliler hoşça vakit geçirdiler.