Automechanika fuarı açıldı

Otomotiv sektörünün bölgedeki en kapsamlı etkinliği olan Automechanika İstanbul, TÜYAP Fuar Merkezi’nde 09-12 Nisan tarihleri arasında kapılarını açtı. “Automechanika İstanbul Uluslararası Otomotiv Üretim, Dağıtım ve Tamir Fuarı” olarak da bilinen etkinlikte sergilenen ürünler; Yedek Parça ve Sistemleri, Tamir ve Bakım Ekipmanları, Aksesuarlar, Tuning, Servisler ve Araç Yıkama, IT ve Yönetim Sistemleri\'nden oluştu.

Automechanika İstanbul, bu yıl bir kez daha rekor sayılarla açılış yaptı. Fuarda bin 667 katılımcı, 14 salonda toplam 40 bin 516 metrekarede (2014 yılında 34 bin 791 metrekare) yerini aldı. Fuara, yaklaşık 824 katılımcı Türkiye’den, 843 katılımcı ise yurt dışından katılım gösterdi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren otomotiv yedek parça toptan ve perakende ticareti ile iştigal eden 21. Meslek Grubu üyeleri, bu yıl da dünyanın en dinamik piyasalarından birine hitap eden fuarı ziyaret ederek sektörle ilgili gelişmeler hakkında bilgi edinme fırsatı buldu. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 21. Meslek Komitesi üyelerinin organizasyonu ile gerçekleştirilen fuar ziyaret programına 50 kişilik bir heyetle iştirak edildi. Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan 21. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyesi Melih Kaykayoğlu Automechanika İstanbul 2015’in sektörleri adına önemli bir platform oluşturduğunu söyleyerek “Bu fuar Türkiye’nin en önemli, dünyanın da en verimli otomotiv fuarlarından bir tanesi. Her geçen gün de önemi artıyor. Avrasya\'nın en kapsamlı otomotiv yan sanayi fuarı Automechanika İstanbul’a, SATSO\'nun desteği ile 21. Meslek grubu olarak tüm sektör temsilcilerimizle birlikte mesleki anlamda kendimizi dünyadaki gelişmelere adapte etmek ve ilerlemeleri yakından tespit

etmek amacıyla katıldık. Meslektaşlarımız ve SATSO üyeleri adına olumlu bir faaliyet olduğunu düşünüyoruz. Bu ve benzeri aktivitelerle sektörel anlamda çalışmalarımız devam edecek” dedi.
14 salonda toplam 40 bin 516 metrekarelik alanda organize edilen fuara; yurtiçi ve yurt dışı 41 ülkeden bin 700’e yakın şirket katıldı. Otomotiv yedek parça üretiminin önde gelen firmalarından oluşan katılımcılar tüm dünyadan ve Türkiye\'den karar vericilerle buluştu.

mobilya fuarı
7 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]