Atatürk Stadı'nda Kene Tehlikesi!

Sakarya'da, Atatürk Stadı'nda 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı provası yapan bir öğrenciyi kene ısırdı.  

Türkiye'de yaz aylarının kabusu olan kene ısırmaları Sakarya'da başka bir boyuta sıçradı. Genellikle piknik alanlarında ve ormanlık alanlarda bulunan kene spor sahalarına da ulaştı. Milli maçların yapıldığı ve Sakaryaspor'un lig maçlarını oynadığı Adapazarı Atatürk Stadı'nda bugün bir öğrenciyi kene ısırdı. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Atatürk Stadı'nda provalarına katılan Sakarya Lisesi 10. sınıf ögrencisi 19 yaşındaki Emrah K.'yı dinlendiği sırada kene ısırdı.

Dinlenmek amacıyla çime uzanan Emrah K.  sağ bacağında kaşıntı hissetti. Bacağına baktığında siyah nokta gören öğrenci durumu öğretmenlerine bildirdi. 112 Acil Servis ambulansıyla Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne getirilen Emrah K.'nın bacağını ısıran kene cerrahi müdahaleyle alındı. Kene incelenmek üzere Ankara'ya gönderildi.   

Hastaneden taburcu olan liseli öğrenci, "Provalar sırasında ayağımda kaşıntı hissettim. Kaşıyacağım sırada elime sertlik geldi. Bakınca kene olduğunu anladım. Görevliler keneyi çıkardı. Korkmadım" dedi. 
13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]